Çalışmanızı TRART Online Oku'da yayınlayabilirsiniz!

12 Dec. 2017 ·  TRART

                                                       

Sizlerde çalışmalarınızı TRART Online Oku'da yayımlanmasını istiyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atınız ve iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.

İyi çalışmalar yes

Çalışmamın Online Oku Bölümünde Yayınlanması İçin Ne Yapmalıyım?​

Elinizde en az bir bölümü bitmiş "çizgi roman, manga veya webtoon" çalışmanız var ise ve bu çalışmayı TRART online oku bölümünde yayınlamak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmaktır. Maddeler halinde anlatacak olursak;

Çalışmayı Online Oku bölümüne ekleme işlemi sadece yetkili yöneticiler tarafından farklı bir sistem üzerinden yapılan bir işlemdir yani çalışma sahibi kendi bir yükleme işlemi yapamaz.

Çalışmalar yerli bir çizer veya çizer-yazar ekibi tarafından kaleme alınmış bir çalışma olmak zorundadır.

Çalışmanın tamamı ya da çalışma sahibinin göndereceği bir kaç örnek sayfa yetkili kişi tarafından incelenir, çizim ve hikaye olarak yeterli seviyede olup olmadığı kontrol edilir. Yeterli bulunmayan ve özenilmemiş çalışmalar maalesef reddedilir.

Çalışma sayfaları jpg formatında olmalıdır ve 1025x1450 sayfa boyutu olarak belirlediğimiz ölçüdür. Çalışmayı tüm sayfaları bir dosya içine koyduktan sonra zip dosyası halinde e mail adresinden veya yetkili kişiye direk gönderebilirsiniz.

TRART ve çalışma sahibi yayınlanma konusunda anlaşmaya vardıklarında bir yayın tarihi seçilir, bu tarih en yakın bir hafta sonra olur çünkü çalışmanın bir reklam aşaması vardır.

Çalışmanın tüm hakları çalışma sahibine aittir. Bilgilendirme amaçlı bazı sayfalar eklenecekse bu çalışma sahibinin rızası ile olur. Ancak site içi reklamlarda TRART çalışmayı duyurma, çalışma ile ilgili bilgi verme, çalışmanın reklamı için görsel hazırlama hakkına sahiptir.

Çalışma ve çalışmanın bölümleri, TRART sitesinde, TRART sosyal ağlarında, TRART'ın anlaşmalı olduğu sosyal ağlarda ve bazı zamanlarda(genellikle yaz mevsimi aylarında) farklı bir site ile reklam anlaşması var ise buralarda duyurur.

TRART, yayınladığı ve yayınlayacağı hiç bir çalışmadan maddi bir gelir elde etmez. Sadece bu kültürün ülkemizde yaygınlaşması ve kaliteli eserlerin çizilip yayınlanabilmesi için tüm çizer ve. yazarların destekçisi ve bu çalışmalar ile okurlar arasında bir köprüdür.

 

İLETİŞİM ADRESLERİ

E Mail:

info@trart.org adresine e-mail göndermek için

 

 

facebook:

TRART Facebook Sayfasına mesaj atmak için

 

instagram:

TRART İnstagram Sayfasına mesaj atmak için

instagram