www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Heyecan Devam Ediyor! Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 7. bölümü "Dönüşüm" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

freelanceillustrator.jpg

TRART FREELANCE BÖLÜMÜ

Freelance bölümümüz hakkında aşağıdaki butonlardan bilgi sahibi olabilirsiniz.TRART Freelance Bölümü


Avatar

Freelance Nedir?

Kelime anlamı ile Freelance, Serbest meslek; iş, işyeri ve çalışma koşulu anlamıyla ilgili resmi kanunlara göre sözleşme şartları ve koşulları gerek kalmayan durumlar için yasal olarak kayıt dışı istihdam anlamında işin işyeri dışında iş yapan kişinin kendi çalışma alanında kişisel çalışma olarak tamamlayan çalışanlara verilen genel addır.
Freelance çizerlik ve yazarlık son yıllarda geniş ve işlevsel bir iş kolu haline gelmiştir. İş verenlerin isteklerine göre çalışmalar hazırlayan sanatçılar çalışmalarını anlaştıkları fiyat üzerinden satabilmektedirler. Freelance çalışan kişiler şirket elemanları gibi değildir, kendi çalışma ortamlarında siparişleri hazırlarlar ve alıcıya genellikle sanal iletişim yolları ile sunarlar. İş veren ile hukuksal bir bağlayıcılıkları olmasa da yapılacak işi kontrat ile güvence altına alan kişiler vardır.


TRART Freelance Bölümü Hakkında

Bu bölümü açma sebeplerimizi sıralayacak olursak; iş konusunda gelen talepler, ülkemizde çok fazla portföy eklenebilecek freelance çizerlik ve yazarlık platformu bulunmaması ve böyle bir bölüm için gerekli potansiyelin olmasıdır.


Amacımız

Amacımız iş veren ile freelance sanatçı arasında bir köprü olmak. Her hangi bir taraftan komisyon almayacağız. Ciddi anlamda freelance çalışan veya çalışmayı düşünen herkes bu bölümde portföy oluşturabilir. Nasıl bir sistemin olduğu ve nasıl portföy eklenebileceğinin açıklamaları yan sekmelerde bulunmaktadır.


Etiketler: #freelance #trartfreelance #www.trart.org


Freelance Portföy Vitrini


Avatar

Portföy Vitrini

Tüm freelance sanatçılar portföylerini ekledikten sonra yetkililer tarafından porföyleri kimlik kartı şeklinde bu şablona aktarılır. Burada freelance çalışan kişinin bilgileri, ilgilendiği işler, çalışmalarını incelemek için eklenmiş sosyal medya butonları ve iletişim bilgileri vardır.

Portföy vitrinine gitmek için TIKLAYINIZ


Etiketler: #freelance #trartfreelance #www.trart.org


Portföy Ekleme İşlemi


Avatar

Pörtföy Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Portföy ekleme işlemi TRART'ın Galeri bölümünde yapılmaktadır. Galeri bölümü üyelerin çizim çalışmalarını paylaştıkları bir bölümdür. Galeri bölümünde Freelance Kategorisi mevcuttur. Ana sayfadaki ana menüde "Freelance" butonunu tıklayan kişiler direk galerinin Freelance kategorisine yönlendirilirler. Buradan Çalışma Yükle butonunu tıklarlar ve portföy ekleme işlemine başlayacakları sayfa gelir. Burada gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler mevcuttur. Ayrıca portföyün nasıl ekleneceğini anlatan bir video mevcuttur. Videoyu izleyen ve adımları takip eden kişiler zorlanmayacaklardır. Ayrıca Freelance bölümünde eklenmiş örnek portföyler vardır. Bunlarıda inceleyebilirsiniz.Portföy Ekleme İşlemi Bittiğinde

Portföy ekleme işleminiz bittiğinde hemen sitede görünmez moderasyon onayına düşer. Burada yetkili kişi portföyünüzü inceler eksikler varsa düzeltir veya sizle irtibata geçer. Bir eksik yoksa üstteki resimde gördüğünüz ilgili kapak resmini portföyünüze ekler ve onaylar. Artık Portföyünüz rahatça incelenebilir. Daha sonra o gün içerisinde portföyünüz daha profesyonel bir şablon olan bir önceki sekmede anlattığımız Portföy Vitrini'ne eklenir.


Freelance Kategorisine gitmek için TIKLAYINIZ
Portföy Ekleme Videosu için TIKLAYINIZ


Etiketler: #freelance #trartfreelance #www.trart.org

Yayınlanmış:
9 Aralık 2018
Sayfa Gösterimleri:
518

Bu Sayfayı Paylaş

Top