www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Çöl Yıldızı Ve Denizci
Özgün Karakter Tasarımları Bölümü 'nde bir çalışma yayınlandı. Yayınlayan: Anka Lordu, 29 Ekim 2022
 • Name:.?
  Parça Parça anılarım:
  Yıl 1018.Güneş doğmak üzere,bir çiçek şöleni.Her yerde sevinç çığlıkları.A a işte ordasınız...Majesteleri...Sevgilim.
  Sevgilim hayır.Be ne ...benim suçum değil lütfen beni bırakma,ben güçlerimi geri kazanıcam ;lütfen bana bir şans daha ver, güneşin çiçeği.O o lanet gözüm, onu geri alıcam LÜTFENN! (Ve o bana küçümcercesine bakıyor.)
  Hahaha ha! Hadi hadi yine bana öyle baksana beni ona tercih ettin.Şimdi sevdiğin herkesi elinden alı...cam (Göğsüm şiddetle acımaya başlar.Orada yığılır kalırım.Ahh gerçekten böyle ölücektim.Hayır,ASLA! And içerim ki tekrar dönücem.Bunu görüceksin.)

  Name:Lilas
  Yıl 2024. O felaketin üstünden tam 3 yıl geçti gerçekten korkunçtu.Eğer o canavarın kanadını koparmasaydım.Bütün yolcular ölücekti.Neyse neyse artık o gün geçti.Hava da bugün harika yeni ülkelere yelken açmanın tam vakti.
  Yolculuk gayet güzel geçiyordu.Büyük bir ada olan Menelaus adasında dinlenmek için gemimiz kıyıya yanaştı.Keşke ayağımı karaya basmadan önce bir kez daha düşünseydim. :(
  Şiddetli bir kum fırtınası bastırdı.Gene o garip rüzgâr.Her yer kumla kaplanmaya başladı.Olamaz yine mi? Hızla koştum ve gemiyi geri gönderdim.Ama gemiye binemeden kumlar önümü kesmeye başladı.
  Şuan var gücümle koşuyorum.Ahh hayır.Gücüm tükendi.(yere yığılıp kaldım.)Yavaş adımlarla bana yaklaşıyor...Çöl Güneşi:
  - Uzun zaman oldu dimi ...sevgilim. (yüzünde sinsi bir sırıtma)
  DEVAMI GELECEK
BravehT, JumperS ve DarkHall bunu beğendi.
 1. afacanx
  Farklı estetik anlayışınız ve çok iyi yaptığınız işler olduğu gibi daha geliştirmeniz gereken şeylerin olduğunu düşündüğüm tarzınız ile yine karşımızdasınız (bu konuda bazen -hatta çoğu zaman- kendimden daha iyi olanlara yönelik yorumlarım olmuştur). Kuru boya ile renkleri kaynaştırmanıza her zaman hayran kalmışımdır. Yazım konusuna gelince, şekil olarak noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakılması gerektiği savunulur. Günlük tarzı "buluntu" kurgusunu kullanmanın kendine has ayrı bir üslubu oluyor. Ben bu tür kurgunun ana hikaye değil de ana hikayeyi besleyen yan öykülerde kullanılmasının daha uygun olduğu kanısındayım. Çünkü günlüklerdeki zaman atlamaları okuyucunun hikayeye bağlanması konusunda zorluklara neden oluyor. İyi çalışmalar, kaleminize sağlık. Her zaman paylaşımlarınızı ilgiyle okuyacağım.
  1. Anka Lordu
   Çok teşekkürler:)
   Anka Lordu, 1 Kasım 2022
Top