www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

 1. DarkHall

  DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi


  Katılım:
  13 Haziran 2015
  İleti:
  673
  Alınan Beğeniler:
  636
  Ödül Puanları:
  700
  Cinsiyet:
  Erkek
  [​IMG]

  1. AMAÇ:

  "Uluslararası MANGA Ödülü", 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın ASO Taro'nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA'nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 15. defa düzenlenecek olan "Japonya Uluslararası MANGA Ödülü"nün seçimi "15. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu" tarafından gerçekleştirilecektir.

  2. ÖDÜL
  (1) "15. Japonya Uluslararası MANGA Ödülü"nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise "Gümüş Ödül" almaya hak kazanacaktır. Bunların dışında değerlendirmeler sonucunda başarılı 11 çalışma da “Bronz Ödül” alacaktır.
  (2) Ayrıca “Altın” ve “Gümüş” ödül kazananlar ikinci bir ödül olarak yaklaşık 10 günlük Japonya’yı ziyaret programına ve Japonya'da düzenlenecek ödül törenine katılmak üzere Japonya’ya davet edileceklerdir.
  *14. Japonya Uluslararası MANGA Ödülü’nde Dereceye Giren Eserler (Sadece Kapak Sayfaları) https://www.manga-award.mofa.go.jp/en/prize/14th/index.html

  3. BAŞVURU ŞARTLARI
  (1) MANGA çalışmasının 16'dan fazla (en az 17) sayfadan oluşması gerekir. Geçmiş “Japonya Uluslararası Manga Ödüllerini” kazananlar hariç hem yayınlanmış hem de yayınlanmamış eserler başvuru için uygundur.
  (2) MANGA çalışmalarının, başvuru tarihinden itibaren son üç yıl (2018-2021) içerisinde hazırlanmış olması gerekmektedir.
  (3) MANGA çalışmaları elektronik formda (PDF) veya basılı formda sunulmalıdır (Elektronik formda sunulan eserler seçim prosedürleri için basılacaktır).
  (4) Japonya dışındaki yayın şirketleri, MANGA çalışmasının telif hakkı sahibi başvuruyu kabul ederse Japonya Uluslararası MANGA Ödülü için başvuruda bulunabilir.
  (5) Gönderilen eserin MANGA sanatçısı ile öykü yazarının (her ikisinin de) yabancı uyruklu olması (Japon vatandaşı olmaması) gerekmektedir. Altın / Gümüş Ödül kazananlara sunulan davet programına katılacak temsilcinin de yabancı uyruklu olması (Japon vatandaşı olmaması) gerekmektedir.
  (6) Her MANGA sanatçısı için yalnızca bir eser kabul edilebilir.
  Birden fazla eserle başvuru olması durumunda, sadece ilk başvuru kabul edilecektir.
  (7) MANGA Ödülü Yürütme Kurulu, telif hakkı sahiplerinden onay aldıktan sonra kazananın MANGA çalışmalarını tanıtım amacıyla (kısmen) kullanabilir.

  4. BAŞVURU
  (1) Başvuru Dönemi: 7 Nisan 2021 - 8 Temmuz 2021

  (2) Başvuru Yöntemi ve Adresler:
  “15. Japonya Uluslararası MANGA Ödülü” başvuruları, 7 Nisan 2021 - 8 Temmuz 2021 tarihleri arasında teslim edilmesi koşuluyla
  a- Japonya Büyükelçiliği’ne (Ankara) veya Japonya Başkonsolosluğu’na (İstanbul) üzerinde “KÜLTÜR BÖLÜMÜ” yazması şartıyla gönderilecek “posta veya kargo” ile ya da,
  Büyükelçilik Adresi: Kültür Bölümü, Japonya Büyükelçiliği, Reşit Galip Caddesi, No.81, G.O.P, 06680, Çankaya, ANKARA
  Başkonsolosluk Adresi: Kültür Bölümü, Japonya Başkonsolosluğu, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No.209, Tekfen Tower, Kat 10, 4.Levent/Şişli 34394 İSTANBUL
  b- Japonya Büyükelçiliği’nin (Ankara) culture@an.mofa.go.jp e-posta adresine gönderilecek PDF dosyası şeklinde yapılabilir.
  E-posta adresinin 9 MB sınırı olması sebebiyle, çalışmasının ve başvuru formunun birlikte toplam dosya boyutu 9 MB’yi geçen adaylar, e-postalarını 1, 2, 3 şeklinde numaralandırarak birden fazla e-posta şeklinde arka arkaya gönderebilirler.

  Başvuru için 3 yöntem bulunmaktadır:
  1- Yalnızca basılı çalışma ile başvuru (adaylar, gönderecekleri posta ya da kargoda basılı çalışmadan 2 set sunmalıdır.)
  2- Yalnızca elektronik ortamda (e-posta ekindeki PDF dosyası şeklinde) başvuru
  3- Hem basılı çalışma hem de elektronik kopya ile başvuru (adayların kargo ya da posta ile 1 set basılı çalışma sunmaları yeterlidir. Diğer kopya PDF dosyası şeklinde e-posta ile gönderilmelidir.)
  * Mümkünse, adayların 3. yöntemi seçerek 1 basılı çalışma ve 1 elektronik kopya ile başvuru yapmaları tavsiye edilir.
  Başvuruların hem basılı hem de elektronik formda olması şart değildir (tavsiyedir) ve başvuru için seçilecek yöntem, seçim sonuçlarını hiçbir şekilde etkilemez.

  (3) Notlar:
  - İngilizce veya Japonca olarak doldurulmuş BAŞVURU FORMU (Excel dosyası) elektronik biçimde sunulmalıdır. Basılı çalışmasını gönderecek adayların, Başvuru Formunun basılı bir kopyasını eklemeleri gerekmektedir.
  - Lütfen elektronik Başvuru Formunu (Excel dosyası) ve Manga Çalışmasını (PDF dosyası) Manga sanatçısının adı ve soyadı olarak adlandırın. (Örnek: CetinYilmaz.xlsx - CetinYilmaz.pdf)
  - Elektronik ortamda sunulacak MANGA eseri (PDF dosyası) seçim prosedürü için basılacaktır. Lütfen gönderilecek çalışmanın yazdırıldığında A4 kâğıt boyutuna uygun olduğundan emin olunuz. (Adobe Acrobat gibi programlar, kâğıt A4 dışında hangi boyutta olursa olsun, yazdırılacak dosyayı A4 boyutuna uygun şekilde ölçeklendirmektedir (dosyayı büyülterek ya da küçülterek). Bu sebeple çalışmanızı dilediğiniz boyutta yapabilirsiniz ancak ölçeklendirme sebebiyle kalite kaybı olmaması açısından çalışmanızı göndermeden önce mutlaka A4 kâğıda yazdırınız.)
  - Sayfa numaraları çalışmanın her sayfasında düzgünce belirtilmelidir.
  - Eğer çalışma bir kitap biçiminde değilse ve çalışmada iki-sayfalık bir bölüm ya da kısım varsa bunun açıkça belirtilmesi gerekir.
  - Ödül alabileceği düşünülen çalışmalar için adaylardan ek kopya istenebilir.

  5. ESERLERİN İADESİ
  Gönderilen eserler başvuru sahiplerine iade edilmeyecektir. Bu nedenle, eğer çalışma henüz yayınlanmadıysa, çalışmanın mükerrer kopyalarını göndermeniz ve orijinalini saklamanız tavsiye edilir. Gönderilen eserler bağışlanabilir veya sergilenebilir.

  6. SEÇİM
  Japon Manga Yayıncıları Derneği tarafından yapılan ilk taramanın ardından, 15. Japonya Uluslararası MANGA Ödülü Seçim Komitesi seçim prosedürlerinden sorumlu olacaktır.

  7. ÖDÜL TÖRENİ
  Ödül töreninin Şubat 2022'de Tokyo'da yapılması planlanmaktadır.

  * Kazananların Japonya'ya davet edilmesi ve Ödül Töreni ile ilgili olarak, MANGA Ödülü Yürütme Kurulu, COVID-19 enfeksiyonlarının durumuna göre kararı verecektir.

  [​IMG][​IMG]
   
  Anka Lordu ve Mehmet MAH bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Top