www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[YENİ ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: By Naka'nın yeni anketi sizleri bekliyor! Çizim etkinliğine göz atmak için ve detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ] : #BİRFİLMSAHNESİ Çizim Etkinliğimiz Başladı! Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 19. Bölüm "Şeytan Gremlin" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. adalex

adalex Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar , kendi elimle yazdığım seri olan Yeni Bir Uyanış serisini yazarak değil de manga olarak yapmayı düşündüm. Çizim yeteneğim olsa da yeterli seviyede değil (Oturmak , savaş sahneleri) bu yüzden manga çizen arkadaşlarla konuşmak isterim.

Manga çizim işlemlerine hemen başlamak gibi bir niyetim yoktur çünkü serinin 4.kitabını şuanda yazmaktayım. Haliyle 4. kitapta yada 2 veya 3. kitaplarda ki bir çok detayı önceki kitaplarda vermek isterim. Bu yüzden aklımda sadece bir fikir alış verişi yapmak var. Eminim ki bu yaptırmak istediğim manganın sayfaları fazla olacak. Bu yüzden bir çok şeyde fikir almak isterim ..

Mesela çizim konusunda , kitap basım konusunda ve ücret konusun da ..

Bana ulaşabileceğiniz adres kagancankahveci@outlook.com'dur

Mesaj atarken isminizi , çizim seviyenizi anlatan bir resim ve talep ettiğiniz ücrettir.

Olumlu yada olumsuz cevaplarımız da bunu uygun bir ifade ile tekrardan mesaj gönderilecektir

Anlayışınız için teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

2. TarikAyaz

TarikAyaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    5
    Meslek:
    Çizer
    Şimdiden hayırlı olsun , konu çok uzun , soru cevap gidilmeli .
    Kağıda mı çizilecek , Pc demi ? Çizim yapacak kişi yada kişiler Şablon ister , onlara kitabı verip , okuyun çizin diyemezsin , Senin hayal ettiğinle
    Çizerin ki farklı olur çünkü . En azından kendin yada kontrolünde bir çizer karakterleri dizayn etse iyi olur derim .

Piyasa da illüstratör çoktur , manga çizerrrrrrr sıkıntııı , türkiye de 10 tane adam bulamazsın sürekli ve düzenli iş çıkaracak seviyede , fan artistler çoktur o ayrı . Çizer ararken tek sayfalık işlere sakın bakma derim . Çok güzel çizilmiş 1 sayfalık resim senin aradığın şey değil , sen kitap çizdireceksin .
    Aynı karakteri belki 1000 defa farklı perspektif te çizecek , haliyle benzemek zorunda değilmi ? En küçük şeyibile alıntı yapmayacak kadar da güvenilir Malesef bizim millet kaldıramayacağı yükün altına çok kolay girer , işler zorlaşınca da by by ... Telif kelimesini aklında sıkıca tut ,

Renkli mi olacak siyah beyaz mı ? Dergi boyu mu cep türü mü ? Bunlar işin süresini kısaltır uzatır şeyler .
    Herşeyi ' sahip ' planlamalı yoksa kimse sorumluluk almaz .

Kendi hikayemin 4. bölümünü zor bitirdim , belki 10 kere Rework yaptım , beğenmediğim karakterleri tekrar tekrar dizayn ettim , Hikaye yi defalarca
    kurcalamak zorunda kaldım . Mantık hataları aradım , unsurlar ekledim çıkardım ( komedi , aksiyon vs . ) Toplam 1 yılımı aldı ve daha tonla iş var .

şimdilik bu kadar ... iyi forumlar ..

3. adalex

adalex Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okudum ve gerçekten çok güzel yerlere değinmişsiniz.
    • Kağıda mı çizilecek , Pc demi ? Çizim yapacak kişi yada kişiler Şablon ister , onlara kitabı verip , okuyun çizin diyemezsin , Senin hayal ettiğinle
    Bu sözünüz de haklısınız ve zaten aklımda ki şeylerden birisi ise pc yada kağıt hiç önemli değil. Kişinin yeteneği hangisine uyuyorsa o benim için kabulümdür. Bunun için kişinin yeteneklerine bakacağım için ondan özel olarak mesaj atmasını istedim. Bu tür konuları zaten ben sorucaktım

• Çok güzel çizilmiş 1 sayfalık resim senin aradığın şey değil , sen kitap çizdireceksin .
    Bu kesinlikle doğru ve bunu düşünmemiştim. Teşekkürler

• Renkli mi olacak siyah beyaz mı ? Dergi boyu mu cep türü mü ?
    Bunları yine mesaj olarak söyleyecektim ama şimdi görüp okuyanlar için siyah beyaz olacak. - Normal kitap boyutu (Manga kitapları)

• Bendi hikayemin 4. bölümünü zor bitirdim , belki 10 kere Rework yaptım , beğenmediğim karakterleri tekrar tekrar dizayn ettim - 1 yılımı aldı ve daha tonla..
    Kesinlikle ben bu hikayeyi 4 senedir düşünüyorum parçalar halinde , en son ise toplayıp eserimi çıkarttım

Mesajınız için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş