www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
TRART Yenilendi! Yeni TRART Evolution karşınızda... Detaylı bilgi ve yenilikleri incelemek için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. AzizCanBinen

AzizCanBinen acb Çizer

Alınan Beğeniler:
    1,505
    Ödül Puanları:
    1,075
    Merhaba millet size biraz manga tarzındaki çalışmalarımdan bahsetmek istiyorum.

Bahsedeceğim mangamın adı ''Nemesis''. Kaburamanga nın son dönemlerinde ilk bölümü yayınlanmıştı ve sonrasında dergi dağılma kararı almıştı. Benim ilk ciddi işimdir. Kısaca konusuna değineyim: Kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor hikayemiz. İnsanlar Naxon adı verilen bir uzaylı ırkının dünyayı istila etmesinden sonra yeraltı sığınaklarında yaşamaya mahkum kalıyorlar. Baş karakterimiz Youta sığınaklardan dışarı merakına yenik düşüp kaçıyor ve Nemesis ile karşılaşıyor...

İlk bölüm şuradan okunabilir: Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

Şuanda okuduğum Çizgifilm-Animasyon bölümünü ilk kazandığım dönem yazıp çizmiştim bu hikayeyi. İkinci bölümünün bitmiş hali, üçüncü bölümünün taslağı vardı elimde ve hatta finalini de yazmıştım. 12-13 bölüm kadar planlıyordum. Ancak dergi işi iptal olduktan bir de üstüne benim dersler ağırlaşmaya başladıktan sonra bu işten vazgeçtim denebilir. Ama yine de aklımın bi köşesinde sıfırdan başlamak var bu hikayeye ilerde. Elimdeki bölümleri de sildim ve internette tek bulabileceğim birinci bölüm. (Evet pişmanım:().

Benim için iyi bi tecrübe oldu. ''Osesia'' adlı bundan da önce yaptığım bir iş de var ancak o çok amatörceydi. Çizime ilk başladığım yıldı. O yüzden onu yayınlama gereği duymuyorum.

Gelecekle ilgili en büyük planım ise bu işi Japonya'da yapabilmek. Mezun olur olmaz bi şekilde oraya gitmeye uğraşacağım.

Herneyse! Geçmişteki işlerime baktığımda gerçekten geliştiğmi görebiliyorum hem çizim hem hikaye konusunda. Bu yüzden bir sonraki çalışmam için gerçekten çok sabırsızlanıyorum! Nasıl bişey çıkacağını gerçekten merak ediyorum! Bu yaz en az 1 bölüm manga çizeceğim sanırım...

• Çalışmanın Yazarı/Çizeri: Aziz Can Binen
    • Çalışmanın türü: Manga
    • Çalışmanın adı: Nemesis
    • Çalışmanın konusu: Post Apokaliptik
    • Çalışmanın tahmini tamamlanma süresi: 12-13 Bölüm (Askıda)
    • Varsa bağlı olduğu dergi: KaburaManga

yozora, Laserion84, Mizunee ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. SEKU

SEKU selçuk

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    30
    Meslek:
    Öğrenci
    Abi siz nesiniz ya cidden çok çok özeniyorum, umarım istediğin yere ulaşırsın eline koluna sağlık çizimlerin her türlü çok mükemmel,animasyon okumayı düşünüyorum bende umarım kazanırım.[KRAY]

3. AzizCanBinen

AzizCanBinen acb Çizer

Alınan Beğeniler:
    1,505
    Ödül Puanları:
    1,075
    Teşekkür ederim Selçuk. İyi çalış, kazanmaman için hiç bi sebep yok.

4. Catana6155

Catana6155 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Awesome...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Kasım 2018

Bu Sayfayı Paylaş