TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Duyuruyu Kapat
17. TRART HAFTALIK ÇİZİM ETKİNLİĞİ konusu "KORSANLAR! Detaylı bilgi ve etkinliğe katılmak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Hep beraber çizim malzemesi tanıtımı yapıyoruz! Detaylı bilgi için ve bu faydalı etkinliğe katılmak için TIKLAYIN

Film Önerisi Bakuman 2015 (Film Uyarlaması)

'Manga/Anime Film/Dizi Uyarlamaları' forumunda DarkHall tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

?

Bu film tanıtımı ve önerisini nasıl buldunuz?

1. Çok hoşuma gitti

4 oy
    80.0%
  2. Güzel

0 oy
    0.0%
  3. Fena Değil

0 oy
    0.0%
  4. Yetersiz

1 oy
    20.0%
  5. Beğenmedim, kötü olmuş

0 oy
    0.0%
  1. 563
    488
    610
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    488
    Ödül Puanları:
    610

BAKUMAN FİLM ÖNERİSİ
    Manga çizimini ve mangakaların*(Japonya da manga sanatçılarına verilen isim) hayatlarını anlatan çok fazla manga ya da anime yok maalesef. Olanların içinden de en çok dikkat çekeni tabiki BAKUMAN!! Bakuman'da eser sahibi mangakalar Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata, bizlere lise son sınıf öğrencileri Moritaka Mashiro ve Akito Takagi'nin manga yapma hayali ile çıktıkları zorlu yolu anlatıyorlar. Manga sanatının merkezi Japonya'da geçen hikaye de manga dergileri arasından en ünlüsü ve en popüleri olan Shounen Jump Comics'de yayınlanması için manga çizen bu iki genç hayal etttiklerinin bile ötesinde zorluklara göğüs geriyorlar ve pes etmeyerek sonuna kadar hayalleri için çabalıyorlar.
    Bakuman'ın ayrıca 2008-2012 yılları arasında yayınlanmış 176 bölüm 20 ciltten oluşan bir manga serisi ve 2010-2013 yılları arasında yayınlanmış 75 bölümden oluşan 3 sezonluk anime serisi var.

Film öncelikle manga çiziminden anlayan anlamayan herkese hitap edecek şekilde yapılmış ve orjinal hikayeye sadık kalınmış. Japonlar, çoğu mangayı ya da animeyi filme ya da diziye uyarlarken batırıyorlar ama içlerinden izlenmeye değer birkaçı da çıkmıyor değil :014: Karakterleri oynayacak oyuncular iyi seçilmiş, yer yer komik sahneleri var ve izlerken eğleniyorsunuz. Azim, dostluk ve beraber çalışma temalarını da iyi işleyen yapımın mangasını okuyan ya da animesini izleyenlerin ve Bakuman'ı özleyenlerin ayrı bir lezzet alacağını düşünüyorum :) Ek olarak Mashiro karakterine can veren Japon aktör Takeru Satoh, animelerle iç içe biri. Kendisi aynı zamanda bir seiyuu*(Animelerde karakterlere hayat veren, onları seslendiren ses sanatçılarıdır.) ve Rurouni Kenshin ve Ajin gibi manga/animelerden uyarlanan başka filmlerde de baş aktör olarak rol alan birisi:044:

Manga çizimine meraklı kişiler için son eklemem, çizim ile ilgili çok fazla şey bulacağınız bir film değil. Yapım genel olarak mangakalığın ve yayına hazır bir manga çizmenin zorluklarını, Shounen Jump dergisindeki rekabeti anlatıyor ama alınabilecek güzel şeyler var. İzlemeyen herkese izlemelerini tavsiye ederim :D5f02ecd:

BAKUMAN FİLM KÜNYESİ
    Film Adı: Bakuman
    Yönetmen: Hitoshi One
    Yazar (Mangakalar): Tsugumi Ohba, Takeshi Obata
    Yayın Tarihi: 3 Ekim 2015
    Oyuncular: Takeru Satoh, Ryunosuke Kamiki, Nana Komatsu, Kenta Kiritani, Takayuki Yamada, Hirofumi Arai
    Konusu: Moritaka Mashiro (Takeru Satoh) mangaya aşık bir gençtir ama aşırı yorgunluk sonucu ölen manga sanatçısı (mangaka) dayısının yolundan gitmek istememektedir. Okuldan mezun olup bir ofiste çalşacağını düşünmektedir. Okuldaki bir kıza aşık olduğunda işler değişir. Ses sanatçısı (seiyuu) olmak isteyen bu kız Mashiro'ya ancak hayalleri gerçekleştikten sonra evlenebileceklerini söyler. Mashiro da bunu üzerine sınıf arkadaşı Akito Takagi (Ryunosuke Kamiki) ile ilk mangalarını basmak için takım olur ve zorlu yolculuklarına başlarlar.

yozora, Kedici55 ve JaGGo bunu beğendi.
  2. 35
    105
    110
    m.a.h

m.a.h Mehmet MAH Çizer

Alınan Beğeniler:
    105
    Ödül Puanları:
    110
    Meslek:
    sekreter
    Mangasını okuyup beğenmiştim. Animesini izlemedim ,filmi olduğunu bilmiyordum =D filmini bulup izleyeceğim. Manga çizerliği ve sanat konulu mangalar çok ilgimi çekiyor.
    Ayrıca kakukaku shikajika (ingizce türkçe çevirisidevam ediyor )mangasınıda bakumanı okuyup seven benzer manga arayanlara tavsiye ederim (ben kakukaku shikajikayı daha çok seviyorum = p )

JaGGo ve DarkHall bunu beğendi.
  3. 73
    40
    60
    DoRoMoN

DoRoMoN yabadabaduuu

Alınan Beğeniler:
    40
    Ödül Puanları:
    60
    Meslek:
    Öğrenci
    Nays :D5f02ecd: animesini izlemistim filmede bakarım artuk :Th 102:

4. 2
    2
    0
    Mashiro moritaka

Mashiro moritaka Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu güne kadar izlediğim ve bana en çok ilham veren hırs yaptıran animedir bakuman ve benim için bir numara çok iyi olmuş.

5. 154
    868
    170
    yozora

yozora çizer Moderatör

Alınan Beğeniler:
    868
    Ödül Puanları:
    170
    Meslek:
    öğrenci
    Animesini izlemistim :) o sıralar beni gaza getirmişti . Çizime ağırlık vermiştim onlar gibi çizebilmek için . Anime bitti heves gitti oldu biraz ama çok sevmiştim . kızın seiyuu olmaya çalışması çok tatliydi.jpon seiyuularin yaninda Turk seslendirmenleri araştırmaya başlamistim.o zamandır sürekli takipteyim :D Filmini de izleyelim bakalım .Ellerine sağlık :gulumseme:

DarkHall bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş