www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Aziz Can Binen'in kaleminden "re:Nemesis mangası TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Screenshot_2017-04-15-09-01-53-1.png

Merhaba ben gizem

Insanlari tanimaktan cok hoslanirim bu yuzden bir fikir düşündüm

Sizin kendinizi bir karakter olarak anlatmanizi istiyorum

Soyle olacak bir karakter kendine isim verecek ve yasadigi bir olayi anlatacak
    Screenshot_2017-04-22-09-08-59-1.png
    Daha sonra digeri bu olaya dahil olup kendisi o an ne yapardim diyerek olayi hikayelestirecek ve yeni yeni karakterler ortaya cikacak

Simdilik Teşekkürler

Bu arada hikayeyi burdan devam ettirmelisiniz

Son düzenleme: 19 Aralık 2017
  2. Kedici55

Kedici55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    25
    vaay çok güzel bir fikir. ehem ehem o zaman başlıyorum.

içinde bulunduğum küçük kare kutunun çok hafif duvarları ve tavanı yıkıldığında havada olduğumu anladım. uzaktaki kişi de benimle aynı şekilde yıkılan parçaları yere atmış doğrudan bana bakıyordu. o da benim gibi gerçekten uzun bir direğin tepesindeki küçük bir alanda ayaktaydı. ona doğru kocaman psikopatvarı bir gülüş atıp elimdeki tableti inceledim. A5 boyutundaki tablette kurallar yazılıydı

1- bu tablete kodladığınız kurallar karşı tarafta uygulanacaktır.
    2- eğer kurallarınız, ek kurallara aykırıysa tablet rastgele seçtiği başka bir kodlamayı uygulayacaktır.
    3-buraya kendi rızanız ile geldiğiniz için başınıza geleceklerden kimse sorumlu değildir.
    4-her zaman aniden başka bir kural belirebilir.

"sonraki" düğmesine basıp ek kurallara geçtim. kodlananların direk değil dolambaçlı olmasıyla ilgili bir kaç şey yazıyordu. ha bir de kurallara aykırı davrananların cezalarından...

sıklıkla uğraşılan kaçırılma olaylarını takip ederken burayı buldum. olay sandığımdan daha büyükmüş, basit bie organ mafyası işi ya da denek kaçırılması sanmıştım fakat karşımdaki kişinin yaptığı icat yüzündenmiş her şey. insanların beyin dalgalarını kontrol altına alarak onları bir nevi kontrol edebilen bir kule görünümlü kölelik makinesi. ben tüm bunları araştırırken kendimi burada bulunca haliyle tek çarem onu öldürmek. ek kuralda da dendiği gibi dolambaçlı yollarala.
    eğer onu öldürmek istiyorsam önce psikolojisini çozmeliyim. uzun bir süre boyunca ona onu gözlemleyip savunmada kalacağım. bir kaç hafif yönünü öğrenince... baaam!

saçma salak bir kurgu ile başladım. var mı devam ettiren :)
    pek insanı tanımaya yönelik olmadı sanırım. neyse.

selin133selin bunu beğendi.
  3. selin133selin

selin133selin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ödül Puanları:
    85
    Meslek:
    Mühendis
    Çılgın bilim adamı (ya da mucit mi desek bilemedim :/) deneğine bakarak gülümsemeye başladı .oysaki onu yıllardır gözlemlemişti, her sabah sokağın köşesinden kruvasan alıp kahvesinin yanında bir an önce ağzına tıkıştırıp koşturmasıyla güne başlamasından, gece sokak lambaların los ışıkları arasında yorgun ama mutlu halleriyle eve dönüşüne kadar... bir süre sonra kızın kendisi için bir takıntı haline geldiğini anlamış ve onu elde etmek için binbir türlü yol aramaya başlamıştı ancak kız onu bir türlü farkedemiyordu.
    Ryan Thomas; eski, kocaman yuvarlak gözlüklerin arkasından insaları gözlemlemeyi, onlardan ilham alarak bir şeyler icat etmeye çlışan ancak fikirleri hiç bir zaman kabul görmeyen, utangaç ve kendi halinde genç bir mucitti(en azından o kendine mucit diyordu). Taki adını bile bilmediği kızı tanımak için bir tür teknoloji yaratarak onunla iletişime geçene kadar çoğu projesinde başarısız sayılırdı.
    Ryan hem icadının başarılı olduğunu için ve her gün hayallerinde bile düşlediği kız ile aynı odada olduğu için kıza bakarak gülümsemekten kendini alamadı...
    (Kedici55 umarım hoşuna gider ^^ bir şekilde yazmaya çalıştım)

Kedici55 bunu beğendi.
  4. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    teşekkür ederim guzel olmus

Fantastik hikayelere bayilirim simdi ben devam ettirecegim

Hepimiz bu gorev icin secilmis birer tehlikeydik acikcasi tehlikeli olmasıda hosuma gidiyordu

Son zamanlarda dunyada olan gariplikleri arastiriyorduk ve bir anda ryan thomas adli bir adamin icadiyiyla tanıştık

Olay soyle olmustu

Ryan thomas sadece bir denek ariyordu bu denek icin bir kiz bulmustu onu hergun izliyordu

Cok heycanliydi genc mucit yuvarlak gozluklerini ovusturup genc kizi evine cagirdi amaci gizlice deneyi yapmakti

Genc kiz olaydan habersizdi

Peki bu icat neydi ve nasıl çalışiyordu
    Simdi soyliceklerimi iyi dinleyin

Bu icat insanlari birbirine baglayan buyuleyici bir seydi

Nasil calisiyor bu icat oncelikle

Insanlar tipki sifre gibi kodlaniyordu soyle dusunun nasil bir siteyi acmak icin sifre giriyorsaniz buda oyleydi bu sifre insanlarin kisiliklerini aciyordu karakterlerini tanitiyordu

Peki bu neden tehlikeliydi cunku ryan bunu korkucu bir sekilde gelistirdi icadina bir disk takip insanlarin karakterlerini degistirme ve baska birinin karakterini digerine aktarma ozelligi kazandirdi

Bununlada kalmadi icadini genc kizda denedi basariliydi

Genc kizin beynine kucuk bir sinyal gonderdi bu sinyal kizin gelecekte tanisacagi insanlarin her birinden bir kisilik bir karakter almasini saglicakti

Ama yanlisikla deneyi hata verdi artik sistemi calistiramiyor hatta durduramiyordu

Ne yapmaliydi bilgisayar kendi kendine kod ve kurallar koyuyor du

Genc kizda aldigi sinyalle bunlari uyguluyordu

Ryan fark etti sistem kendiliginden bozulmamisti bir hacker bu icati fark etmis ve calmisti

Onu bulacakti

Peki biz olayin neresindeyiz biz

Kodlarda tanimlanamayan bir grup insaniz bize kod verilmedi yani karaktetimiz tanimlanmadi dunyada olan bu garip olaylar icin buyuk capli bir polis teskilati kuruldu

Bizde polisin emri altinda calisan insanlariz onlara yardım ediyoruz

Sistemi durdura bilmenin tek yolu

Sistemin nasil calistigini ogrenmekti sizce ne yapmaliydik ben "mai" ve bu sistemi durdurmak icin elimden geleni yapacagim

Bu kadar yaza bildim bu arada tesekkurler

Kedici55 ve selin133selin bunu beğendi.
  5. selin133selin

selin133selin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ödül Puanları:
    85
    Meslek:
    Mühendis
    harika yazmışsın gizemuzay hafiften aklım Androitler elektrikli koyun düşler mi kitabına kaydı,büyüleyici!
    o zaman bir de tatlış polis ekliyelim olur mu *.*
    Kitty büyük bir hevesle hayatı boyunca işinin ilk gününü çekmişti . polis olup tüm insanlığa hizmet etmek onun en büyük hayaliydi. özellikle de annesini trajik bir hırsızlık vakası tarafından yitirmesiyle başlayan bu hedef, sonunda gerçekleşmiş ve polis memuru olarak Stockhollow (uydurmaya çalıştım :D) Polis Merkezi'ne atanmıştı. Ancak bulduğu ortam hiç de düşlediği gibi olmamıştı...
    James Arnold (ki herhes ona Komser Arnold derdi) merkezin komseriydi ve geldiği gibi Kitty McCalister'ı masa başı göreve vermişti. Oysa ki Kitty casusluk için en önemli özelliklere sahipti bunlardan biri de kedi gibi farkedilmeden her ortama gizlice girip çıkmak, tam olarak ona takılan takma ismini hak ettiği gibi... Kitty Cat...
    Ancak Kitty kararlıydı ne yapıp edip bu masa başı işten kurtulup, bu erkek baskınlığından sıyrılıp istediği saha görevi için elinden geleni yapacaktı...
    (bu arada gizemuzay gerçekten çok güzel bir fikir bulmuşsun öncekinde teşekkür etmeyi unutmusum, teşekkürler^^)

Kedici55 bunu beğendi.
  6. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    tesekkur ederim hikayemi devam ettirdigin icin ve umarım iyi bir calişma ortaya koyarız

Kedici55 bunu beğendi.
  7. JumperS

JumperS Mehmet

Alınan Beğeniler:
    43
    Ödül Puanları:
    60
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok beğendim :D5f02ecd:

Kedici55 bunu beğendi.
  8. Kedici55

Kedici55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    25
    ben de çok beğendim harika ilerliyor

9. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Sizce sonraki bolumu yazmalimiyim yoksa devam ettirmek isteyen varmi

10. selin133selin

selin133selin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ödül Puanları:
    85
    Meslek:
    Mühendis
    evet evet yazmalısın tabiki de merakla bekliyoruz ^^...

11. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Oyleyse basliyorum

Demir sandalyede oturan Ryan thomas başını umutsuzlukla egdi

Bir kac saat once Stockhollow polis merkezine getirilmisti su anda da sorguya aliniyordu

Ryan Karsisindaki komser Arnold'da endiseyle bakip seslendi

-sistemin nasil calistigini biliyordum ama o hacker herseyi berbat etti onu durdurmalisiniz

Komser arnold bir sure dusundu ona hak veriyor sayılmazdi bu olanlar ryan 'nin sucuydu Seslendi

-bay ryan insanlar uzerinde deneyler yapan ilk sizdiniz hatirlayin

Ryan kızarmısti ama hemen kendini savunmaya geçti

-dogru dogru ben yaptim ben icat ettim bu sistemi biliyorum tehlikeliydi ama mecburdum yillarca ugrastim ve biri gelip deneyimi caldi ne yapmami bekliyordunuzki

Arnold 'un yaninda duran genc polis bay owen buna guldu

-bize deneyinize nasil basladiginizi anlatin nasil olsa cezanizi cekeceksiniz

Kitty bay owen'na ilk kez hak verdi

Genelde hic anlasamazlardi

Bende olanlari uzaktan izliyordum bay ryan'a ihtiyacimiz vardi bunu kimse reddemezdi dusuncelerimi yanimdaki kitty bozdu
    -mai sence ona ne yapacaklar

Bilmiyordum ama seslendim
    -bence onun bilgilerini kullanip bir anti sistem kuracaklar

Kitty buna sasirdiktan sonra ikimizde önümüze döndük

Komser arnold konusmaya devam etti
    -bay ryan deneyiniz nasil calisiyordu anlatin

Ryan yutkunup seslendi
    -sistemi calistirmak için deneyin beyninde yeni bir fonksiyon yaratiyorum bu fonksiyon kisilik ozelliklerinin ve yeni karakterlerin olusmasini sagliyor

Bu muhtesem değilmi
    daha bitirmedim sonra bu yeni kisilikleri nöronlar aracigiyla bilgisayara aktarıyorum boylece hem kişilikleri kontrol edebiliyor hemde deneyimin bos beynine tanıştığı insanlarin karakterlerini aktara biliyorum

Bu gercekten muthisti saskinligimizi atlatamadan ryan seslendi

-iste boyleydi deneyim ama su an daha kotu bir sorunumuz var bu hacker bir bilgisayar oyunu tutkunu sistemi oyunlardaki gibi isletiyor nerden anladim cunku cunku ....

Bu sirada kosarak gelen bir polis gorduk herkez heycanliydi ryan' in ne dicegine kilitlenmisti

Polis bagirarak seslendi
    -bay arnold !!!
    Arnold polise dondu
    -sorun nedir

Polis basini egdi
    -kodlanamayan insanlarin bir kismida tuhaf davranmaya basladi bunun için ne yapacagiz

Kitty ve ben korkuyla arnold'da baktik
    Simdi ne olacakti

Umarim begenirsiniz Teşekkürler

-

12. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Devam ettirmenizi cook isterim

13. Kedici55

Kedici55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    25
    ben bir kaç şeyi anlamadım sanırım. öncelikle herkes kendi yarattığı karakterin ağzından mı anlatıyor?
    ikincisi (şu benim ilk yorumda yazdığım karakterlerin adı olmadığı için pek anlayamadım) bu karakterler hala orada duruyor mu yoksa olaya dahil oldular mı?

şimdiden teşekkürleer.

hikaye devam ettirmek gerçekten eğlenceli

gizemuzay bunu beğendi.
  14. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Herkez kendi yarattigi karakterin ağzından anlatiyor daha once belirtmedigim icin kusura bakma

Ikinci sorun icinde karakterini olayin akisina gore belirt ve anlat yorum yaptigin icin tesekkurler

Kedici55 bunu beğendi.
  15. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Hikayemi devam ettirmek isteyen varmı ^-^

Sonraki bolumu yazmami isteyen varmi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Aralık 2017
  16. Kedici55

Kedici55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    25
    o zaman ben devam ettireyim

ses, ses 1- 2, 1 -2

bir insananı tanımanın ilk yolu onu sinirlendirmektie, birini sinirlendirmenin en iyi yolu ise kişinin geçmişinden yararlanmaktır fakat ben bu adamı ne tanıyorum ne de bu elimdeki sadece kodlama yapabilen tabletle araştırma yapabiliyorum. bu yizden iki yolum var, ya adamı gözlemleyerek geçmişini tahmin etmeye çalışacağım ya da her insanın sinirleneceği başka yollarla onu vuracağım.
    karşımdaki insan burada, karşımda olduğuna göre demekki benim gibi normal bir insan değil. o zaman ikinci yol işe yaramaz. dene yanılmayla geçmişini tahmin etmek zorundayım. o zaman şiddetten başlayayım. eğer yanağına bir acı kodlarsam davranışlarına bakarak onun geçmişinde hiç kendisinde iz bırakan bir tokat yiyip yemediğini anlayabilirim.
    parmaklarımı tablette hızlıca dolaştırdım. video oyunu oynuyormuş gibi kodlamak açıkçası hoşuma gidiyordu fakat çok yavaş ilerliyor... ha?! googlenin internet gittiğinde karşımıza çıkan dinazor oyunu ben tam gönder düğmasine basarken karşımda buldum.

hacklenmiş!

Mai, ne halt yedin ki şimdi böyle oldu...?

gizemuzay bunu beğendi.
  17. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    Teşekkür ederim

Kedici55 bunu beğendi.
  18. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    bir cok hikaye yazıyorum evde gunluk seklınde yazdıgım hikayelerimde var amacım geride bırakacagım hayallerimi anlatan seyler yazmak dusuncelerimi karekterlere aktarıyorum yasayamadıklarımı onlar yasıyor sosyal bir kız sayılmadıgım ıcın sadece internet ortamında kendimi gösterecegim seyler yapıyorum umarım benim sıkıcı biri oldugumu dusunmesiniz ve umarım zevkle okuyabileceniginiz kore hikayeleri yazmaya devam ederim neyse simdi hikayeyi devam ettirecegim tesekkur ederim okudugunuz için

19. Kedici55

Kedici55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    25
    evet, yaşayamadıklarını kendi kurguladığın karakterler ile yazmak gerçekten çok güzel bir his. yazmaya devam etmeni dilerim. şu an senin yazdığın bir hikayeyi okumaya yeni başlamıştım. umarım kendini geliştirir ve hayal kurmayı asla bırakmazsın. sıkıcı biri olduğunu asla düşünmedim, gerçi trart'da aktifleşmeye yeni başladım ama, böyle güzel bir etkinlik başlattığın için ben gerçekten teşekkür ederim. (günde bir çok kez yeni yorum gelmiş mi diye bakıyorum)

kısaca, çook teşekkürler, yazmayı hiç bırakma:Th 084:

20. gizemuzay

gizemuzay Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    98
    Ödül Puanları:
    80
    hadi bastan alalım
    ryan adında bir mucit bir sistem gelistirdi sistem insanların karakterlerini degiştirdigi gibi karakter aktarımıda yapabiliyordu aslında icat cogu insanda basarılı oldu basarılı olunamayan insanlarda buyuk polis teskilatlarına sıgındı polislere yardım edip sistemi inceliyorlardı sonra ryan bir gun acilen Stockhollow polis merkezine geldi cunku sistemi bir hacker tarafından calınmıstı polislerden o hackerı bulmasını istiyordu
    evet hersey bu anlatılanlar gibiydi peki sistemi fark eden bu hacker kimdi adı neydi ve en onemlisi ne istiyordu
    ryanın anlatıgına göre o bir oyun tutkunuydu ve bilgisayar basında saatlerce vakit geciren farklı biriydi
    benim görüşüme görede o bu sistemi daha tehlikeli boyuta getirecek kişiydi
    ve beklenen oldu bay owen ve arnoldun yanına gelen polis o korkunc haberi verdi
    kodlanamayan insanlarında sistem tarafından ele gecirildigini söyledi

kitty ve ben birbirimize ardından bay arnolda baktık arnold beklenilenden daha sakindi acaba biliyormuydu böyle olacagını o sırada bay owen heycanla bagırdı
    - gec kaldıgımıı biliyordum bunlar senin sucun ryan bu iş bittiginde seninle görüşecegiz

kitty bay owenın sözünü keserek seslendi:
    - gec kalmiş sayılmayız böyle konusarak umudumuzu kırmayın

bence kitty haklıydı ama bay owenda haksız sayılmazdı sonra arnold hızla oradan ayrıldı bay owenda bana seslendi
    - kitty ve mai sizden etrafı gezmenizi isteyecegim su kodlanan insanlarda bir farklılık görürseniz not edin
    dedi ve o da gitti bizde dısarı cıktık aklımdaki soruları sormaya cekiniyordum zaten kodlanamayan insanlar 20 kişiydi ve aralarından biri sanırım sistem tarafından ele gecirilmişti
    sonra kitty ve ben yolda ayrıldık biraz yuruyup bir pazara girdim
    şimdi size daha once bahsetmedigim kodlanan insanları anlatacagım

garipseyebilirsiniz ama onlar tıpkı bir virus gibi cogaldılar ve bizlerden cok farklılar mesela su son zamanlarda insan olumleri arttı nedenmi? cunku kodlanan insanlar suclu kişilerin karakterlerini aldı ve birer suc makinasına donustu aynı zamanda coklu kişilikleri var bir iyi bir kotu olabilirler cabuk ogrenebilirler ve en tehlikelisi onlar onlar .........herneyse bunu sonra ogreneceksiniz

pazarda normal bir sekilde yuruyemiyordum hırsızlık olayları gözümün önünde gerceklesiyordu ve ben artık buna alışmıştım
    yapacak bir sey yoktu onlar normal degildi ani bir carpmayla yere yapıstım bir hırsız kosarken beni itmişti
    bagırarak yerden kalkıyordumki cebimde bir kagıdın oldugunu fark ettim hızla kagıdı alıp actım kagıtta yazan suydu

-444. karakter bulundu kitty McCalister kodlandı
    titreyen ellerimle ve buyuyen gozlerimle seslendim

- kitty kodlanmısmıydı simdi

Kedici55 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş