TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Duyuruyu Kapat
GSF Online Kurs 23-30 Ekim Çalışma Programı için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Aziz Can Binen'in kaleminden "Mu" mangası TRART Online Oku'da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

Çizim kitabı Önerileri

'Müzik & Sinema & Kitap' forumunda Denizfeneri tarafından 29 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 27
    26
    50
    Denizfeneri

Denizfeneri Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    50
    Hepimiz kurslara gitmiyor,eğitim almıyoruz.Bir çoğumuz evden çalışarak kendini geliştiriyor.Bunun için çizimle ilgili elinizdeki kitaplar hakkında bilgiler paylaşabiliriz.Nasıl,faydalı mı vs.

Bende şuan iki çizim kitabı mevcut şu ve şu:

Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

Bence içindeki bilgiler oldukça faydalı,ama tam anlamıyla her şeyi adım adım çizmeyi her adımı resimleyerek tek tek gösterdiğini söyleyemem.Ama örneğin bunları zaten birinci elden öğreniyorsunuz kurs özel ders vs kaynak olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.2. kitabın içeriği biraz daha ağır,çeşitli sanatçıların(matisse,da vinci,caraviggo,picasso vb) örnekler vermiş,nasıl çizim öğrenirseniz tarzı bilgiler ilkinde mevcut.Bu kitap daha çok mevcut bilginizi derinleştirmenizi ve sanat görünüzü oluşturmayı hedefliyor.

Ve uyarayım genel içerik karakalem ağırlıklı.Ben illa manga öğrenmek istiyorum falan diyorsanız uygun bir kitap değil.Ha yeni başlıyorsanız mutlaka alın çünkü başlangıç her zaman ana akım sanattan(klasik karakalem) olmalı.Çat diye grafik,illustrasyon manga alanlarına girmeniz doğru olmaz.

Genel olarak güzel bir seri olsa da ben her adımı tane tane görmek istediğimden bana pek yardımcı olmadı.Ha bu demek mi çok kötü bir seri hayır.Zaten kurs alıyorsanız desteklemek için çok iyi kaybnaklar her ikisi de.Sadece benim ihtiyacımı karşılamadı çünkü her şeyi adımlamamış,ben daha ziyade her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatan yayınlar istiyorum :D Sizin de elinizde bu tür kitaplar varsa yorum yapın,bilgilenelim böylece kaynak alırken yanlış yönlenmemiş oluruz.

yozora bunu beğendi.
  2. 155
    879
    170
    yozora

yozora çizer Moderatör

Alınan Beğeniler:
    879
    Ödül Puanları:
    170
    Meslek:
    öğrenci
    Çok faydalı bir konu olmuş :) İhtiyacı olanlar faydalanır böylece . Ayrıca çizim konusunda sitemizde de dokümanlar var bakmanizi öneririm. :Th 059:

3. 27
    26
    50
    Denizfeneri

Denizfeneri Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    50
    Göz attım onlara ama daha çok manga ağırlıklılardı,ben şuan klasik karakalemle ilgileniyorum.Sizinde bu tür çizim kitabınız varsa elinizde tanıtıp yorum yapın,işe yarar mı vs böylece üyelerimiz kaynağa ihtiyaç duyduklarında buradan bilgi alabilirler.

Bu Sayfayı Paylaş