www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[YENİ ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: By Naka'nın yeni anketi sizleri bekliyor! Çizim etkinliğine göz atmak için ve detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ] : #SİXFANART Çizim Etkinliğimiz Başladı! Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 15 Bölüm "Gremlinler" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

 1. DarkHall

  DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi


  Katılım:
  13 Haziran 2015
  İleti:
  630
  Kütüphane:
  1
  Alınan Beğeniler:
  580
  Ödül Puanları:
  685
  Cinsiyet:
  Erkek
  Bu bölüm en basit ilk derslerden en karmaşık ve zor derslere kadar gibi çizgi roman çizimiyle ilgili her şeyi öğrenmek isteyen üyelerimiz için eşsiz bir bölüm olacak. Bu bölüme, çizgi roman, manga, webtoon, manhwa gibi birçok türü anlatan açıklayan öğretici çizim kitaplarının pdf dosyaları, indirmeden direk okunabilir şekilde eklenecektir. Ama malesef bu pdf dosyalarının %99'u yabancı dillerde olduğundan yabancı dil bilmeyen üyelerimiz sadece çizimlere bakarak bir şeyler çıkarmak zorunda kalacaklar. Ancak TRART olarak bizimle çalışmak isteyen çevirmen arkadaşlar bulup bu pdf dosyalarının içinden en kalitelilerini seçmeye çalışıp bunları çevirmeyi düşünüyoruz. Bu şekilde üyelerimize daha faydalı olma ümidindeyiz.

  UYARI: Bu bölüme yetkililerden harici konu açmak yasaktır. Çizimle ilgili paylaşmak istediğiniz pdf dosyaları varsa yetkili biriyle irtibata geçin.
   
 2. Denizfeneri

  Denizfeneri Yeni Üye


  Katılım:
  26 Mayıs 2018
  İleti:
  33
  Alınan Beğeniler:
  38
  Ödül Puanları:
  50
  Merhaba.Özel olarak animasyon,manga,comics vs tarz çizim öğrenmek yerine ilk olarak klasik karakalem öğrenmenin daha iyi olduğu düşüncesindeyim.Zaten hazırlık kurslarında da ilk 6 ay klasik karakalem eğitimi verilir,kalanında uzmanlaşmak istediğiniz bölümü seçip onun özel çizim tekniklerini öğrenirsiniz.Manga da özel bir tür ama gördüğüm kadarıyla bir çok kişi ilk olarak bu tür çizimlerle başlıyor çizmeye,bu yanlış bir durum.Bir çok kişi klasik yollardan geçilmesinde ısrar edilmesinin yaratıcılığı öldürdüğünü resimden soğuttuğunu söylüyorlar,bence öğrenme aşamasında sadece klasikte diretilmemeli kişi istiyorsa diğer türleri çizebilir ama ilk olarak klasik yoldan gitmek sonra özel bir alana yoğunlaşmak en iyisi.Başlamayı düşünüyorsanız ilk karakalem öğrenin,sonra manga animasyon tarzı çizimlere geçiş yapın.Bir ara bir kaç pdf vardı elimin altında,bulursam size atarım.
   
  Son düzenleme: 29 Haziran 2018

Bu Sayfayı Paylaş

Top