www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[YENİ ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: By Naka'nın yeni anketi sizleri bekliyor! Çizim etkinliğine göz atmak için ve detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ] : #BİRFİLMSAHNESİ Çizim Etkinliğimiz Başladı! Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 19. Bölüm "Şeytan Gremlin" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Kebab

  Kebab Yeni Üye


  Katılım:
  17 Haziran 2016
  İleti:
  40
  Alınan Beğeniler:
  111
  Ödül Puanları:
  110
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  “Everybody knocks my female figures. They say they're overblown, that women don't look like that. And I agree. certainly all women don't look like my paintings. But you cant deny some women do look like that. I don't want to paint just another woman. A painting, it's something important; you want to look at it, maybe forever. Who wants to look at just an ordinary hero forever? You want the ultimate, you pull out the stops and do everything in extremes. The extreme in beauty, if it fits; the extreme in ugliness if it fits; the extreme in terror if this is what's required. You know, I think this is one reason that so many people enjoy my stuff, because all of these extremes are jammed into it.”
  Fantastik sanatın en has isimlerinden biri...

  [​IMG]

  Çocukluğu Amerika'daki en büyük ekonomik krizlerden birine denk gelen(d.t. 9 Şubat 1928) Frank Frazetta'nın sanata başlamasının en büyük nedeni de belki de ninesiydi. Frazetta daha çok ufakken ninesi onu sanat yolunda cesaretlendirmek için yaptığı her resim için para (her ne kadar da bu para resim başına bir kaç cent'i geçmese de o dönemin en popüler basılı medyası olan pulp dergilerinin 10cent civarı olduğunu düşünürsek gayet iyi bir cesaretlendiriciydi bir çocuk için) vermiştir. Anaokulunda bile kendisinden yaşça büyük çoğu çocuktan daha yetenekli olarak öğretmenlerinin dikkatini çekmiştir. 8 yaşındayken ise bir öğretmeninin ısrarlarıyla birlikte The Brooklyn Academy of Fine Arts okuluna (Frank Frazetta haricindeki tüm öğrencileri yetişkindir bu okulun) başvurmuştur. Okulun tek hocası ve sahibi olan klasik italyan ressam Michael Falanga, Frazetta'yı ilk gördüğünde aşırı önyargılı yaklaşmış olsa bile, çocuğu test ettikten sonra "Mama Mia, Mama Mia! Bir dahi bulduk!" diye coşarak okulda koşuşturmaya engel olamamıştır.
  Aslında Falanga'nın aklında dahi çocuğu İtalyadaki ünlü sanat okullarından birine göndermek varken ölümü bunu engellemiştir. Hocasının ölümü ve okulun dağılmasından sonra 16 yaşında piyasaya atılmıştır.
  Çalışmaları çizgi romandan film afişine, film afişinden kitap kapağına, kitap kapağından playboya (öhm..) ve daha bir çok alana yayılmıştır. Bu popülerliği sayesinde dönemindeki popüler kültüre en çok etki eden sanatçılardan biri olmuştur. Bunun bir örneği de, kapağını yaptığı kitapların sırf Frazetta çizmiş diye satın alınmasıdır(conan çizgiromanlarındaki en önemli isimlerden biri olan Roy Thomas'ın conana başlama sebebi kitabın kapağındaki Frazetta çizimidir). Hatta bu o kadar ileriye gitmiştir ki, yazarlar ondan hiç yayınlanmamış resimlerini alıp o resimlere göre kitap yazmıştır. Hatta bir çizimi normal bir çizim olmaktan çıkıp, heykeli dikilecek Death Dealer serisine dönüşmüştür.
  Hakkında ufak bir bilgi olarak ise, yaşlılığında geçireceği kısmi felç, kullandığı elini etkileyince, bir gece boyunca hiç durmadan çalışarak diğer elini de eskisi kadar etkili kullanmayı öğrenmiştir.
  10 Mayıs 2010'da ölmüştür.


  Bazı illüstrasyonları:
  [​IMG]
  Kendi portresi
  [​IMG]
  Bir çizgi roman sayfası
  [​IMG]
  Western çalışması
  [​IMG]
  Conan
  [​IMG]
  Death Dealer
   
  JaGGo, omuro ozibashi ve DarkHall bunu beğendi.
 2. DarkHall

  DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi


  Katılım:
  13 Haziran 2015
  İleti:
  635
  Kütüphane:
  1
  Alınan Beğeniler:
  587
  Ödül Puanları:
  685
  Cinsiyet:
  Erkek
  Çok güzel bir tanıtım yazısı olmuş elinize sağlık. Cidden anlatılanların yarısı bile doğruysa efsane bir çizermiş :)
   
  Kebab bunu beğendi.
 3. afacanx

  afacanx Yeni Üye


  Katılım:
  11 Mayıs 2017
  İleti:
  18
  Alınan Beğeniler:
  115
  Ödül Puanları:
  125
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Şehir Plancısı
  Şehir:
  Ankara
  Tüm deviantart toplansa bir Frazetta etmez. Teşekkürler paylaşım için.
   
  Kebab bunu beğendi.
 4. alican

  alican Yeni Üye


  Katılım:
  28 Kasım 2019
  İleti:
  10
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  5
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  doktor
  Şehir:
  alanya
  teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş

Top