www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 4. bölümü "Deccal" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. HissediX

HissediX Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çizimimin güzel olduğunu düşünüyorum, ve bir manga çizmek istiyorum. Ancak yazacak konu bulamıyorum. Uzun soluklu bir seri yapmak istiyorum özellikle One Piece tarzı macera konuları hoşuma gitmiştir hep. Lütfen hikaye konusunda yardım edin, nasıl başlayabilirim?

2. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    566
    Ödül Puanları:
    670
    Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

bir üyemizi yazdığı bu faydalı konulara göz atabilirsin

defne ve HissediX bunu beğendi.
  3. Ftsuu

Ftsuu Mükemmelliyetçi Moderatör

Alınan Beğeniler:
    230
    Ödül Puanları:
    265
    Meslek:
    Öğrenci
    Anime izleyerek ya da manga okuyarak, müzik dinleyerek, düşünenek düşünerek ve düşünerek.. Ben bu şekilde hikaye ortaya çıkarmayı deniyorum.

omuro ozibashi ve HissediX bunu beğendi.
  4. hayaksisheytan

hayaksisheytan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    25
    Elimde çok güzel konu mevcut lakin çok kapsamlı en azından senaryoda bana ikinci bir bakış açısı lazım yani benim haricimde ikinci bir kişininde yorumlaması senaryoyu şekillendirmede bana yardımcı olması lazım çizim taslak konusunda da becerikliyim lakin malum hayat koşulları çalışan bir insanım bölümleri ne aralıkla çıkartmayı düşünüyorsun?
    Konu çok geniş kapsamda yani ilk 5 bölüm için 20 farklı karakter bir okul bir ev ve mahalle akabinde bir sınıf bir oda ve bir cafe tasarlayıp çizmeliyiz bunların altından kalkabilecek misin?
    Çizimde sana destek olabilecek ikinci bir kişi lazım mıdır?

HissediX bunu beğendi.
  5. semiromest

semiromest Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatta yaşadığın tecrübeleri bi kağıda yaz ve gördüğün her insanla bir anı yapmaya çalış sen yaşadıkça hikaye kendiliğinden gelir

omuro ozibashi ve HissediX bunu beğendi.
  6. HissediX

HissediX Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında olabilir. Projemde yardımcı olacak insanlar arıyordum, ayrıca diğer insanların projelerine yardım etmek de hoş olur.

defne bunu beğendi.
  7. karanlık

karanlık Zaman ve kader ikiside insana karşıdır.

Alınan Beğeniler:
    134
    Ödül Puanları:
    160
    Dünyadan uzaklaş realiteyi terk et sonra karakterlerini yarat neci kim olduğunu düşün tasarla sonra yazmaya başla

defne bunu beğendi.
  8. defne

defne Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    335
    Ödül Puanları:
    285
    Buradaki yazar arkadaşlarımın tavsiyeleri yeterli diye konu hakkında görüş yazmamıştım ama unutulan bir noktaya dikkat çekmek için görüşümü paylaşmaya karar verdim.
    "HİKAYE YAZAMAMAK" yoktur. Hikaye yazmak için belki iç dünyanız karışıktır ya da siz hikaye yazmaya değil başka bir yazı çeşidini yazmaya eğilimlisiniz de onu fark etmiyorsunuz, bilemem... Lakin hikaye yazmak istiyorsanız, kendimde edindiğim tecrübelere dayanarak size sadece şunu söyleyebilirim: "OKUYUN, çok okuyun, hikaye yazmak istiyorsanız hikaye okuyun, hikayelerden sıkılırsanız bir süre ara verip "hikaye yazmak" hakkında yazılmış deneme türündeki yazıları okuyun veya daha çok hikaye türünde eserler veren yazarların hayat hikayelerini okuyun. Böylelikle onların hikaye yazmaya nasıl karar verdiklerini, hikaye yazmak için neler yaptıklarını öğrenmiş olursunuz.
    Bütün bunlara rağmen yine yazamazsanız dert etmeyin. Orhan Pamuk'un "yazmak, yaşanmayan hayattan bir çeşit intikam almaktır" sözünü hatırlayın. İnsanız hepimiz, eninde sonunda hayal ettiğimiz hayatı yaşamadığımız için intikamını alırız bir yerlerden... Yazar olanlar yazarak yapar bunu ve bu en masum yoldur. Hikaye yazma yolunda acele etmeden güzel işler başarmanız dileğiyle...

HissediX bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş