www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 4. bölümü "Deccal" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. animecimarslı

animecimarslı çikolata ^^

Alınan Beğeniler:
    101
    Ödül Puanları:
    110
    Meslek:
    Öğrenci
    İlham yazarların hayatını etkileyen önemli bir kavram - sanırım. Uzun soluklu bir iş peşindeyseniz her bölüm için ilham beklemek mantıksızdır. İlham geldi ve yazdım kısa hikayeler ve one-shotlar için geçerlidir. Uzun soluklu mangalar ve romanlar düzenli ve disiplinli çalışmayı gerektirir. Her gün düzenli olarak belirli bir süre ve belirli bir miktarda yazmak gerekir. Yeni fikir üretmeyi yine de ilhamla ifade edelim biz – bu kadar söylenmeme rağmen ilham kelimesini kullanmam işin ironisi olsun. Bu ilham dediğimiz varlık nasıl daha kolay çağırılır? Bu konuda yardımcı olacak küçük bir liste ile sizi baş başa bırakıyorum.

· İlham düzenli çalışan kişiye gelir.

· Televizyon, internet ve telefonun başında ilham arama!

· Günlük tutabilirsin.

· Defterinizle birlikte dışarı çıkın. Gittiğiniz herhangi bir mekanı ya da bir insanı betimleyin.

· Fotoğraflar ve resimleri inceleyin onlarla ilgili senaryolar, hikayeler yazın.

· Parklar, cafeler ve otogarlara gidin. Buradaki duyguları keşfedin.

· Bolca okuyun. Hiç değilse kitapların arkalarını okuyun.

· Hayatı ve insanları gözlemleyin.

· Kendinizi bir eşya ya da hayvan yerine koyarak koca bir günü onların penceresinden anlatın.

· İnsanlarla diyalog kurun. Başka insanlarla konuşurken ilham gelebilir.

· Yeni fikirler bulmak için gayret gösterin.

· Vasat olduğunu düşündüğünüz fikirler üzerine düşünün. Kötü fikirlerinizi geliştirin ve daha iyi yapın.

· Gündemi takip edin, güncel konular hakkında bilginiz olsun.

· Bölümü yazarken aniden soğursan ara ver, yazmak için kendini zorlama. Elini yüzünü yıka, bir şeyler ye ya da dört basamaklı iki sayıyı bir kağıtta çarp. Telefonu eline ALMA! Ardından bölüme devam edebilirsin, başlangıcında hazır hem.

İlham işini Allah’a havale etmekte bir çözüm olabilir. :70bff581:

Sizin ilham için başvurduğunuz bir yol var mı? :Efb50fe2:

2. WookiePie

WookiePie Who Cares?

Alınan Beğeniler:
    103
    Ödül Puanları:
    250
    İlham perisi bana da uğradı daha önce. Yalnız olduğum bir ortamda uğradı. Televizyon yok, telefon yok, bilgisayar yok, hatta insan bile yoktu nöbet kulesindeyken. Sadece uçsuz bucaksız gökyüzü vardı. Ve geçirmem gereken 12 saat. İşte bu noktada hikayemin temellerini attım. Aya baktım, günleri saydım falan derken bingo. Ama yazında da bahsettiğin gibi uzun soluklu bir şey olduğu için sadece ilham onu bitirmeme yetmedi. Hikayenin kemiği tamamdı ama işlenişine gelince bocaladım.

Bir şeyler yazmak için ise en iyi yol tek başına yazmamaktır bence. İki üç kişiyle birlikte bir hikaye kurguladığınızda daha tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Farklı bakış açıları, sizin göremediğiniz noktaları fark etmenize olanak sağlar.

Bir de şey var tabii, okumak. Yazar olmak için okumak gerekir.

animecimarslı bunu beğendi.
  3. maihoshi_

maihoshi_ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    289
    Ödül Puanları:
    545
    Çok güzel bir yazı olmuş yine ellerine sağllık...
    İlhamın nereden geleceğinin belli olmadığı zamanlar oluyor... Mesela bir sınava çalışırken bunaldığımda başımı kitaplardan kaldırıp derin bir nefes aldığım anda ilhamın beni bulmuşluğu vardır... Nihayetinde ilham dediğimiz şey bir fikir ve her durumda size gelebilir... Arkadaşlarla sohbet arasında geçen bir cümle bile bazen hikayenin temelini oluşturabiliyor.
    Yazarların algıları biraz daha açık olmalı..
    İnternette ilham aramama kısmına aslında tam olarak katılamıyorum çünkü sosyal medyada o kadar fazla malzeme var ki...
    İnsanların dış dünyaya yansıtamayıp içlerinde sakladıkları duyguları döktükleri sosyal medya, bir yazar için kaynak olabilir..

4. animecimarslı

Alınan Beğeniler:
    101
    Ödül Puanları:
    110
    Meslek:
    Öğrenci
    Daha önce üzeride düşünmediğim bir şey. Grupla çalışmak bana zor geldiği için sanırım.

Haklısın ama internete girince ne yapacağını unutan birisi için biraz zor bir durum.

5. defne

defne Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    335
    Ödül Puanları:
    285
    böyle güzel ve faydalı bilgileri bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.gerçekten bazı maddelerde yazanları not aldım.çok işime yaradı.:)

animecimarslı bunu beğendi.
  6. animecimarslı

Alınan Beğeniler:
    101
    Ödül Puanları:
    110
    Meslek:
    Öğrenci
    işinize yaradıysa çok mutlu oldum:048:

7. alican

alican Yeni Üye