www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 4. bölümü "Deccal" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. Eostre

Eostre Moderatör Moderatör

Alınan Beğeniler:
    952
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    öğrenci
    Okuduğumuz kitaplardan cümleler yada kısa şiirler paylaşabileceğimiz bir konu bu şekilde kitapların tanıtımını yapıp bilgilenebiliriz diye düşünüyorum :) ben başlıyacak olursam Ken Grimwood'un Sil Baştan adlı eserinden kısa bir şiir
    "Dünyayı bir kum tanesinde görmek
    Ve cenneti bir çiçekte
    Sonsuzluğu avucunda tut
    Ve edebiyeti bir saatte"

Shijoki Vithera ve ibodi bunu beğendi.
  2. Evallark

Evallark save the bees~

Alınan Beğeniler:
    181
    Ödül Puanları:
    225
    Gülümseyerek, “bazılarımız mat renge boyanırız, bazılarımız parlak, bazılarımız da cilaya...” Bana döndü. “Ama çok nadiren yanardöner birine rastlarsın. O zaman hiçbir şey onunla kıyaslanamaz."
    Flipped (Yanılmak Güzeldir) - Wendelin Van Draanen

Firefly Lane (Ateşböceği Yolu) - Kristin Hannah

Birde şimdilik son aklıma gelen henüz başladığım bir kitapta hoşuma giden bir yer. Kitabı İngilizce okumaya çalışıyorum ondan çeviride biraz saçma olmuş olabilir kusura bakmayın. :4519626a:

"Ve kendi sezgisel yeteneklerine alışmak için bolca zamanın var," dedi Neeve. Bakışı istekli gibiydi.
    Blue cevap vermedi. Başkalarının geleceklerini söylemeye meraklı değildi. Çıkıp kendininkini bulmakla ilgileniyordu.
    The Raven Boys (Kuzgun Oğlanlar) - Maggie Stiefvater

Edit: Birileri yazdıktan sonra tekrar atarım dedim ama dayanamadım. Kitapları karıştırdım da hemen yazdım sonradan aklıma gelenleri.

Altın olan herşey parlamaz,
    Her gezgin yitirmemiştir yolunu,
    Gücü olan yaşlı kolay solmaz,
    Derindeki kök atlatır donu.

Küllerden bir ateş dirilecek,
    Bir ışık fırlayacak gölgelerden,
    Kırılan kılıç yenilenecek,
    Şimdi taçsız olan kral olacak yeniden.
    The Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği) - J.R.R Tolkien

Başınız içinde biɾ beyniniz vaɾ. Ayakkabılaɾınız içinde de ayaklaɾınız. Kendinizi istediğiniz yöne çeviɾebiliɾsiniz. Kendi başınasınız. Ve ne bildiğinizi biliyorsunuz. Ve gideceğin yere karar verecek olan SİZSİNİZ...
    (You have brains in your head. You have feet in your shoes. You can steer yourself any direction you choose. You're on your own. And you know what you know. And YOU are the one who'll decide where to go...)
    --
    Nereye uçarsanız uçun, en iyisinin en iyisi olacaksınız.
    Wherever you fly, you'll be best of the best.
    Nereye giderseniz gidin, hepsinin üstünde olacaksınız.
    Wherever you go, you will top all the rest.

Olmadığınız zamanlar hariç.
    Except when you don't.
    Çünkü, bazen, olmazsınız.
    Because, sometimes, you won't.

(Aslında bu kitabın ve Dr. Seuss'un diğer yazılarının İngilizce halleri çok daha hoşuma gidiyor. Okunmasında bir kafiye var tabii ki, o yüzden İngilizcelerini de yazdım. Ve hatalarım olabilir, kendim çevirdim.)
    -Oh! The Places You'll Go! (Gideceğin Yerler) - Dr. Seuss

Son düzenleme: 2 Eylül 2015
    ibodi, Anjiaa, DarkHall ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. m.nurp

m.nurp Hatice

Alınan Beğeniler:
    1,365
    Ödül Puanları:
    105
    Çok güzel bir konu olmuş bu ^^

''O günden sonra Derda,hücre hücre öldü ve gün gün yaşlandı.Çünkü derdi korku değil korkuyu beklemekti ve korkuyu beklemek,korkudan beterdi.''

''Belki de hayat,yanlış anlayınca güzeldi.Sadece yanlış anlayınca.Ama her şeyi...''

Hakan Günday-AZ

ibodi, DarkHall ve Eostre bunu beğendi.
  4. ibodi

ibodi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    593
    Ödül Puanları:
    445
    "Hepimiz cahiliz. Bırakın ziyaret etmeyi, varlığını tahmin bile edemeyeceğimiz bilgi kumsalları, çölleri ve tepecikleri var."

"Hakikatin yolu cehalletten geçer." (Henry Suso)

Kitaptan bazı bilgiler :)
    • Dünya'nın yedi tane uydusu vardır.
    • Bütün insanların dört burun deliği vardır.
    • Bir mavi balinanın yutabileceği en büyük şey greyfurttur.
    • Şu ana kadar ölmüş olan bütün insanların yarısını dişi sivrisinekler öldürmüştür.
    Cahillikler Kitabı - John Lloyd, John Mitchinson

"'Çizim yapmaya yeteneğin var,' diye devam etti. 'Bence çalışmaya devam etmelisin, Her gün çok sıkı çalışmalısın. Çalışmalarının nasıl gelişeceğini merak ediyorum."

"Ben resim yaptığım zaman insanların beklemediği, hatta daha ötesinde, reddettikleri bir görüntüyü vermeye çalışırım."

"Herkesin taşıdığı enerji aynıdır. Sıradan bir insan kendi enerjisini bir düzine önemsiz şekilde harcar. Ben enerjimi yalnızca bir tek şey üzerinde yoğunlaştırıyorum: Resimlerim. Her şeyi-seni ve ben de dahil başka herkesi buna feda ediyorum."

Picasso ile Yaşamak - Françoise Gilot & Carlton Lake

"Sen seni bil sen seni
    Sen seni bilmez isen
    Patlatırlar enseni."

Çalıkuşu - Reşat Nuri Güntekin

"Bunda da şaşılacak bir şey yok, çünkü doğa herkese kendi yarattığını sevip okşama içgüdüsünü verir: Karga da, maymun da kendi yavrularına gülümser yalnız."

"Öldürmek hırsızlığı cezalandırmak için çok ağır, hırsızlığı önlemek içinse çok hafif bir cezadır."

Utopia - Thomas More

"Bizim kör bir güvene ve teminatsız bir umuda ihtiyacımız var, önümüzde neyin uzandığını bilmeden. Ama biz hala Dünya'yı seviyoruz ve onu kaybetmeyeceğiz."

Güç Yüzüklerine Dair - J.R.R. Tolkien

"Üniversite öğrencileri, kütüphaneleri, "okuma salonu" niyetine kullanıyorlar; kütüphanelerdeki kitaplardan yararlanmaktan çok, kendi kitaplarını ve defterlerini okuyorlar."

İletişim Çatışmaları ve Empati - Üstün Dökmen

"Fotoğrafçıda gülümseyin. Bir gün mutlaka alırlar selamınızı."

"Bilinci donanmış insan, bilinci donanmamış insandan her zaman ve her koşulda daha etkili ve güçlü olacaktır."

İlk gördüğünüz ne :D

Keşkesiz Bir Yaşam İçin İletişim - Doğan Cüceloğlu

m.nurp ve Eostre bunu beğendi.
  5. Eostre

Alınan Beğeniler:
    952
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    öğrenci
    Çünkü benim için arkadaş "içindekini bilen" demekti. Arkadaşlık ise iki kişinin bir olması demek Hayatın Işıkları Yanınca -Serdar Özkan

Birbirimizi sevin , birbirinize eğilin

Bir iki olsun ki , sevgi olsun , sevgi tadılabilecek olsun- Ekim yağmurları - Serdar Özkan

Kadınların birbirlerine sahip çıkmaları gerekir , farklı olsalar bile
    Her kadının içinde , derinlerde bir yerlerde ilahi kadın olmalıydı Deniz Tanrıçası - P.C Cast

Fakat ırkımızın kalanı yok olur , atomları yıldızların arasına karışırken biz kürelerin müziğiyle dans ederek hayata tutunduk . Öfkemiz bizi hayatta tuttu , nefretimiz yolumuza devam etmemizi sağladı , İntikamımizi alacağız. Tekrar biz hüküm süreceğiz . Dünyayı mahvedenleriz .Kadimlerden geriye son kalanlarız. ARCHONLARIZ. DOCTOR WHO(11DOKTOR 11ÖYKÜ)

"Mon ami , adam , Hercule Poirot'nun gri hücrelerini hesaba katmadı." Poirot'nun birçok meziyeti vardır fakat alçak gönüllülük bunlardan biri değildir ." Büyük Dörtler - AGATHA CHRİSTİE

Son düzenleme: 12 Eylül 2015
    Ayrem, ibodi ve m.nurp bunu beğendi.
  6. ibodi

ibodi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    593
    Ödül Puanları:
    445
    Bir türlü alıp okuyamadım, en kısa zamanda gidip alıcam :Th 059:

Eostre bunu beğendi.
  7. Eostre

Alınan Beğeniler:
    952
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    öğrenci
    Cidden al oku yanı en sevdiğim bölümde burasıydı sanırım :D

ibodi bunu beğendi.
  8. m.nurp

m.nurp Hatice

Alınan Beğeniler:
    1,365
    Ödül Puanları:
    105
    ''Bu hayatta yok vefa
    Her günü derd-ü cefa
    Sen, ey müştak-ı sefa
    Ömrünü etme heba.''

''Ey beşeriyet! Saadet, hayatı olduğu gibi kabul edip, insana yüklediği yüklere razı olup, bunun daha iyi olması için gayret etmektir.''

"Zira delileri incelemek, belki de, akıllı olduklarını iddia eden kimselerin yaptığı en akıllıca iştir."

''...Hırsınız dünya olmuş, cehaletiniz ejderha.Kendi dünyanızda kendi ejderhanıza yutuluyorsunuz.''

''Alem bir deniz, sen bir gemi,aklın yelkeni, fikrin dümeni.Kurtar kendini, ha göreyim seni''

A'mak-ı Hayal-Filibeli Ahmet Hilmi

*Kitabın Leylasız Mecnun isimli öyküsü ayrı güzeldir,okunması gerekir.

ibodi ve Eostre bunu beğendi.
  9. Ayrem

Ayrem İrem :3

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    20
    Meslek:
    Öğrenci
    " Ansızın baktı yüzüme;
    'Ne gülüyorsun?' dedi; 'Anlattığım senin hikayen!'
    ...
    Geçti kaç zaman bilmem yine baktı yüzüme derinden derinden
    'Niye ağlıyorsun?' diye sordu
    'Anlattığım' dedim, 'Benim hikayem!' "

"Canım acıyor, yarın yoksun, sonra yine yoksun, sonra yine, belki kaç gün sürecek bu yokluğun. Ben yine sabır şişiyle zamanı öreceğim. Kim bilir nasıl bir desen çıkacak bu sefer?"

"-Ey Mesih! Quo Vadis?
    Bundan sonraki kısmı tüm hayatıma dair bir yemin ederek söylemek istiyorum; dudaklarım tatlanıyor, burnumda o güvercinin bıraktığı damladaki gül kokusu telleniyor. Yine, yine söylüyorum;
    -AHMED'E...
    Gülümsüyordu Mesih... "

Sol İnvictus - Giftos Leo

DarkHall ve ibodi bunu beğendi.
  10. m.nurp

m.nurp Hatice

Alınan Beğeniler:
    1,365
    Ödül Puanları:
    105
    ''Görmüyor musunuz
    Nasıl hem ölüm
    Yüklüyüz hem de
    Taşıyoruz yaşamı

--Görmüyorsunuz
    uykudasınız--
    Bulutlar geçiyor
    Ayın önünden

Sizinse ufacık alevli
    Bir mumunuz bile yok
    --bilmem ne demeli
    ki her şeyiniz gölgeli...''

''Yakınmamalıyız--
    --biliyorum yakışmaz
    Ama nasıl da körsünüz
    --dayanamıyorum

--anlayamıyorum da

Ne için ki aceleniz,niye
    Fırtına bile dingince
    Getirirken karı,tipiyi...''

Doğançay'ın Çınarları-Oruç Aruoba

''Hem bu ölümden de korkunç bir şey olurdu.Ölümden daha korkunç bir şey olur mu? diyeceksiniz.Olur:Felaketlerin en büyüğü akıldır.Onu yarım yamalak bulduktan sonra kaybetmek,ölümlerin içinde en dehşetlisidir.''

Son Kuşlar-Sait Faik Abasıyanık

11. Eostre

Alınan Beğeniler:
    952
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    öğrenci
    Dünün dünyası şu satırlarla kapanır "Ama her gölge , eninde sonunda yine de ışığın çocuğudur , ve ancak aydınlıkta karanlığı , savaşla barışı , yükseklikle alçalışı yakından tanımış olan kişi , hayatı gerçekten yaşamış sayılır." -Santranç

m.nurp bunu beğendi.
  12. m.nurp

m.nurp Hatice

Alınan Beğeniler:
    1,365
    Ödül Puanları:
    105
    ''Şaşkınlıktan düşünecek zaman bile bulamadın ama her şey bir nakliye treni gibi üstüne geliyor ve sen raylara bağlanmış haldesin''
    Ara Dünya-Neil Gaiman,Michael Reaves

''Öyle bile olsa vefayı elden bırakmamak gerek.İyiliği yad etmek,fenalığı örtmek gerekir,değil mi Nada? İnsandır bu.Hatadan hali olmaz.İşte bu hallerde toprak gibi olmak gerek.Kabahatler toprağın altında saklanmalı.İyilikler ise kır çiçekleri gibi zemin yüzüne yayılıp serpilmeli''
    Sabır ve Vefa Timsali:Hz.Zeyneb-Nurdan Damla

ibodi ve Eostre bunu beğendi.
  13. Kitano Seiichiro

Kitano Seiichiro Kitoş

Alınan Beğeniler:
    78
    Ödül Puanları:
    25
    Meslek:
    Tecrübeli Öğrenci
    Hüseyin Nihâl Atsız "Deli Kurt"
    "Masalda da gerçekte de kalbi olmayan bütün kızların adı Gökçen'dir!"

Eostre bunu beğendi.
  14. kagura

kagura Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    399
    Ödül Puanları:
    305
    Hayatın bize çizdiği yoI, özgürIük ve güzeIIikIerIe doIu oIabiIir, ama biz bu yoIu yitirdik. Hırs insanIarın ruhunu zehirIedi, dünyayı bir nefret çemberine aIdı. Hepimizi kaz adımIarıyIa sefaIetin ve savaşIarın içine sürükIedi. Hızımızı artırdık, ama bunun tutsağı oIduk. BoIIuk getiren makineIeşme bizi yoksuI kıIdı. Edindiğimiz biIgiIer bizi çıkarcı yaptı, zekamızı da katı ve acımasız. Çok düşünüyoruz, ama az hissediyoruz. MakineIeşmeden çok insanIığa, zekadan çok iyiIik ve anIayışa gereksinmemiz var. İnsancıI değerIerimizi koruyamazsak hayat korkunç oIur, hep yitiririz. Siz insanIar güçIüsünüz. MakineIeri yapacak güç sizdedir. Bu hayati oIağanüstü bir mutIuIuk serüvenine çevirecek oIan yine sizIersiniz.

Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

defne, DarkHall ve tahayildiz bunu beğendi.
  15. karanlık

karanlık Zaman ve kader ikiside insana karşıdır.

Alınan Beğeniler:
    134
    Ödül Puanları:
    160
    Dirseklerim kendime yol açarak kutsal suyun bulunduğu mermer kaba ulaştım.
    Parmaklarımı suya daldırdım ve meryem ana nın önüne saygıyla diz çökerek haç çıkardım.O anda 9mm'lik USP Parabellumumumn kabzasını hissettim...
    Luc yanımda duruyordu;on dört yaşında kızıl saçlı,zayıf luc.Artık notre dame katedralinde değil,3sınıf öğrencileriyle dolu saint-michel-de-seze kolejinin şapelindeydim.luc sert ses tonuyla devam etti:
    Ben rahip olunca bütün cemaatim ayakta olacak.Tıpkı bir rock konserindeymiş gibi!
    Bu yeniyetmenin küstahça tavrı beni şaşırtıyordu.
    Jean-christophe Grangé
    Şeytan yemini.

defne ve kagura bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş