www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Aziz Can Binen'in kaleminden "re:Nemesis mangası TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. Selinsart

Selinsart Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ödül Puanları:
    65
    Selam herkese !
    Bu başlık altında denediğim birkaç mürekkebi tanıtacağım.

Şişesine vuruluyorsunuz. En azından bende öyle oldu. ilk kullandığım mürekkeplerden birisi.Farklı renkleride mevcut. 14 ml şuan ki fiyatı 20 Tl civari.

Bu mürekkebi aslında outline yapmak ve daha sonra markerla boyamak için almıştım ama resimde de gördüğünüz gibi markerla üzerinden geçince siyahlık veriyor yani çok dikkatli boyamanız gerek mümkün olduğunca çizgilere değdirmeden. Sulu çalışmalarda da(outline olarak kullanacaksanız ve bulaşmasın istemiyorsanız) çok uygun olduğunu düşünmüyorum az da olsa çözünüyor . Sevdiğim yanı parlak ve simsiyah olması (belki simsiyah kısmı fazla kaçtı ama oldukça siyah , mat değil)

Zig sumi ink 60 ml şuan ki fiyatı 40 -50 Tl civarı.

Kullanıma göre değişir tabi ama oldukça uzun süre gidiyor.

Marker kullanımı için bence oldukça uygun 3 kere markerla üzerinden geçmeme rağmen çok belirgin bir siyahlık yok. Sudan hiç haz etmiyor gördüğünüz gibi. Siyahlık olarak mat denilebilir.

Zig Black İnk adı gibi siyah evet evet simsiyah en azından elimdeki en siyah mürekkep diyebilirim. Bu da 60 ml ile oldukça uzun gidiyor (tabi yine kullanıma bağlı olarak değişir) . Şuan ki fiyatı 40-50 TL civarı (bir sitede 23 tlye gördüm o.O goşun alın)

Elimde, markerla arası en iyi olan mürekkep.3 kat marker yapmama rağmen çözünme yok. Lakin suyla gördüğünüz gibi bununda arası yok hafifte olsa bir çözünme var.

Pelikan 10 ml lik küçük bir şişeye sahip şuan ki fiyatı 15-20 TL civari bence 10 ml'lik bi şişe için oldukça pahalı.

Öncelikle bu mürekkep oldukça akışkan o yüzden çalışırken dikkatli olmanız gerek.
    Mat bir siyahlığı var (Elimde ki en mat siyah mürekkep).
    Markerla arası fena değil çok üzerinden geçmediğiniz sürece sıkıntı yok .Elimde, Suyla arası en iyi olan mürekkep tabi yine çözünme var ama diğerlerine nazaran daha az .

Gel gelelim beyaz mürekkebe. Zig White ink 30 ml/gr'lık ( kimisi farklı yazmış) şişenin şuan ki fiyatı 30-40 Tl civari .

Oldukça yoğun bir yapısı var dolayısıyla kapatıcılığı iyi. İsteğe göre suda çözüp incelte bilirsiniz kuruduktan sonra su geçirmiyor.

Zig Gold Mica 60 m'lik şişenin şuan ki fiyatı 50-65 TL civarı.

Bu mürekkebe tahmin etmesi çok zor olmasa gerek ama ciddi anlamda aşığım. Çalışması çok zevkli.
    Kapatıcılığını göstermek için birkaç ürün üzerinde deneme yaptım.

Bunu ilk aldığımda (internet üzerinden) kapağını bir açtım içinde altın renkli bir şey yok bulanık su gibi bir şey var tabi ben şok acaba döküldü mü felan ne oldu bu niye böyle diye derken dedim ben bunu bir çalkalayayım bir müddet çalkaladıktan sonra içinde bir şey tak tak diye vurmaya başladı dedim bu ne böyle :D kullanım talimatlarında yazıyor meğersem altın kısmı alta çökeliyormuş o boncukta iyicene o çökeleyen altın kısmın dağıldığına işaret ediyormuş yani olur da alırsanız bu boncuğun ne işi var demeyin :D Her mürekkepte olduğu gibi bunu da kullanmadan önce iyice çalkalamanız gerekiyor.

Böylede harika bir şekilde parlıyor işte *-*

Zig Silver Mica 60 ml'lik şişesinin şuan ki fiyatı 50-65 Tl civarı

Gold Micanın kardeşi. Onun kadar gösterişli olmasa da çalışması, onun kadar zevkli. Aynı kapatıcılık denmesini buna da yaptım.

Elimde ki mürekkepler bu kadar ^^ umarım faydalı olmuştur.

AzizCanBinen, Azibu ve DarkHall bunu beğendi.
  2. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    557
    Ödül Puanları:
    670
    Enfes bir tanıtım konusu olmuş ellerinize sağlık :)

Selinsart ve Azibu bunu beğendi.
  3. Azibu

Azibu Brau-1589

Alınan Beğeniler:
    53
    Ödül Puanları:
    115
    Meslek:
    Öğrenci
    Harika bir bilgilendirme ! Hangi kalemi de kullandığını yazar mısın ?:Th 059:

4. Denizfeneri

Denizfeneri Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ödül Puanları:
    50
    Hobicilere alah sabır versin..Bu işi yapanlar için çok zor değil bu malzemeleri almak sonuçta işleri bu bundan para kazanıyorlar ama bir öğrenci ya da orta halli bir vatandaşın ilgilenmesi çok zor sanatla...Keşke şu fiyatlar bir durulsa.

Azibu bunu beğendi.
  5. Selinsart

Selinsart Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ödül Puanları:
    65
    Teşekkür ederim ^^

ımm tam olarak neyi kastettiğini anlamadım ^^" mürekkepleri maru -pen ile çizdim onu kastediyorsan. Başlıkları ve marker markerx3... bunları sakura pigma micron (hangi kalınlık olduğunu hatırlamıyorum) ile yazdım. Altın ve gümüş mürekkebi gösterirken de kullandığım malzemelerin hepsi altında yazıyor .^^"

Gerçekten öyle hele son zamanlarda fiyatlar iyice uçtu şanslıyım ki zamanında almıştım yoksa imkansızdı..birde işin komik yanı dolar kuruş oynarken ürünlere pat diye bilmem ne kadar zam gelmesi ve düşüş olduğu zamanda fiyatları indirmemeleri ... :33c4b951:

Denizfeneri bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş