www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: Naka'nın geçtiğimiz yıldaki çalışmaların paylaşıldığı 2020 Gelşim Anketi göz atmak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ BÖLÜM]: Ozan Erman'ın kaleminden "Kapsül 59" çizgi romanı 9. Bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[MANGA] [YENİ BÖLÜM]:Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 22. Bölüm TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    609
    Ödül Puanları:
    685
    Tezuka Manga Ödülü, Shonen Jump'ın köklü bir geleneğidir. Muhteşem jüri üyeleriyle, 100. yıldönümünü kutluyoruz. Denizaşırı bir yarışma bizim için yeni bir deneyimdi. Yaklaşık 2500 başvuru aldık.

1.lik ödülü için 2 manga, 2.lik ödülü için 2 manga ve mansiyonlar için 4 giriş seçtik. Çok sayıda harika giriş keşfetmeyi başardık!

Tezuka Prodüksiyonu

JÜRİLERİN YORUMLARI

Akira Toriyama

Gönderilen mangalar enerji doluydu ve okumaktan zevk aldım. Katılımcıların çoğunun çok fazla Japon mangası okuduğunu ve üzerinde çalıştığını söyleyebilirim ve okurken herhangi bir gariplik hissetmedim. Bunun denizaşırı(uluslararası) bir yarışma olması nedeniyle, mangalar çok ferahlatıcı ve büyüleyici hissettiren çeşitlilikle doluydu.

Eiichiro Oda

Farklı sanat tarzlarına bakarken çok eğlendim. Bir dezavantajı, Japonya dışından katılan birçok kişinin tek atışlık(one shot) bir manga ile devam eden bir dizi arasındaki farkı bilmiyor gibi görünmesidir. Bu mangaları değerlendirmeyi zorlaştırdı. Mangaları okurken, manganın dünyanın her yerinde beğenildiğini tekrar doğrulayabildim. Kültürel yönünü veya geçmişlerine özgü sanat tarzını kaybetmeden yaratmaya devam etmelerini umuyorum.

Kazue Kato

Her şeyden önce, sanat becerileri ve yazma düzeyine gerçekten hayran kaldım. Mangaların bazıları beklenmedik bir şekilde "Japon manga dilbilgisi" ni (görüntüleri panel düzenleri ve kompozisyonla hareket ediyormuş gibi gösteren bir teknik) tam olarak kavramışlardı. "Japon manga grameri" ni korurken, bir Japon sanatçıdan asla gelmeyecek benzersiz fikirleri vardı. Bunu gördüğüme çok sevindim.

Kohei Horikoshi

Bunun farklı kültürlerden mi yoksa kişiliklerden mi kaynaklandığını bilmiyorum, ancak birçok benzersiz ifade vardı ve çok eğlendim. Katılımcıların çoğu alışılmışın dışında düşünebiliyor. Jüri, ben olsam da bir şeyler öğrendim. "Oh, manganın bu kadar özgür ruhlu olmasına izin var" diye düşündüm.

Takehiko Inoue

Yazıların çoğu enerji doluydu ve uzun sayfalara rağmen okumak harika bir deneyimdi. "" Armados(1. seçilen mangalardan biri) 'un resmi özensiz ama ders sırasında not defterinize çizmekten başka bir şey yapamayacağınız bir duyguya sahipti. Ben de tavsiye ettim. Okumak eğlenceliydi!

Tezuka Productions

Genel olarak, sanat becerileri çok yüksekti ve katılımcıların çok fazla Japon mangası okuduğunu söyleyebiliriz. Ancak, birçok duygunun tekrar eden bir şekilde ifade edildiğini ve derinlikten yoksun olduğunu fark ettim. Ayrıca, belki de kültürel farklılıklar nedeniyle, pek çok garip sahne vardı ve karakter gelişimiyle ilişkilendirmek zordu.

ÖDÜLLER

1.lik Ödülü

2 milyon yen (150 bin TL)
    +
    "Haftalık Shounen Jump" dergisinde yayınlanmak
    (basılı veya dijital ortamda)
    +
    Ödül törenine davet (Seyahat ve konaklama dahil)

Göz atmak için
    "TIKLAYINIZ"

Göz atmak için "TIKLAYINIZ"

2.lik Ödülü

1 milyon yen (75 bin TL)
    +
    "Haftalık Shounen Jump Special Edition" dergisinden yayınlanmak
    +

Göz atmak için
    "TIKLAYINIZ"

Göz atmak için "TIKLAYINIZ"

Mansiyon Ödülü

500.000 yen (37 bin TL)
    +

e5ee86a4-0b52-4bc1-a36a-f747b1c69022_m.jpg 82cba610-6f3a-409b-9d6d-64f2b15e3839_m.jpg 4158bb86-a075-486b-976c-64c68730f88c_m.jpg 8d4a01c9-ef76-4369-9b0f-320e9260c535_m.jpg

Tezuka Japonya da çok önemli bir manga yarışması ve her yıl yapılıyor. Kazananlara da büyük bir prestij getiriyor. 100. yılına özel tüm dünyaya açık bir yarışma yaptılar bizler de TRART da bunu size duyurduk ve yarışma sonuçlandı. Manga çizerleri için önemli bir fırsattı.

Azibu ve JaGGo bunu beğendi.
  2. Azibu

Azibu Sıradan Mühendis

Alınan Beğeniler:
    73
    Ödül Puanları:
    115
    Meslek:
    Öğrenci
    Musait bir zamanimda şu kazananları incelemek isterim.

Bu Sayfayı Paylaş