www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 4. bölümü "Deccal" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. hadozee

hadozee Yeni Üye Editör Töz Çizgi Roman

Alınan Beğeniler:
    180
    Ödül Puanları:
    150
    • Dergi adı: TÖZ
    • Dergi türü: Çizgiroman
    • Kuruluş Tarihi: 20.01.2015
    • Editörü/Editörleri: İbrahim Hakkı USLU
    • Yazar/Çizer Kadrosu: Yusuf Turgut, Valendra Venus, Mahmut Emre Altun, Ozan Yuruk, İbrahim Hakkı USLU, Ozan Karuk, Olcay Kurt, Serdar Savaş
    • Çalışmalar: Ozanın Şarkısı, Terrible Fate, Bıyık, KarBeyaz Sendromu, Milky Way
    • Çıkmış sayıları: 4
    Töz Çizgi Roman Dergisi'nin yayınlanmış sayılarını okumak için Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.
    Töz Çizgi Roman Facebook sayfası : Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.
    Töz Çizgi Roman Fan Grubu : Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

TÖZ ÇİZGİROMAN 4. SAYISI YAYINLANDI OKUMAK İÇİN Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

Shiroinku dan itibaren başlayan TÖZ ile devam eden silsileye bizde bakalım bir şekilde başladık. Temennimiz bunun sürekli olması ve kitaplığınızın büyük bir kısmını TÖZ çizgi romanlarıyla doldurabilmek. Ayrıca bu işin sermaye olmadan da yapılabileceğini göstermek istiyoruz :) Amacımız bir gelenek oluşturup aslında herkesin bunu yapabileceğini göstermek :)

Dergimizin işleyişinden bahsetmek gerekirse biraz :) Biz aylık bir dergiyiz :) Dergimizi hazırlarken biz öncelikli düşüncemiz hep devamlılığı sağlamak oldu bu yüzden şöyle bi sistem yaptık kendi aramızda biz 3 sayı önden ilerliyoruz yani şöyleki siz 1. sayımızı okurken biz 4. sayımızı hazırlıyo oluyoruz :) yani sonuçta hepimiz öğrenci yada çalışan insanlarız ve TÖZ ÇizgiRoman dergisi hepimiz için bir ekstra iş (keşke tek işimiz bu olsa). O yüzden çıkacabilecek aksaklıklardan ötürü böyle birşey yapmaya karar verdik. Bide ayrıca aylık en az 4 sayfa dedik çizerlerimize biraz kısa gelebilir gözünüze fakat işlerimiz sınavlarımız vs nin yanında çzgiroman yapmak gerçekten emek ve zaman isteyen bir iş olduğundan böyle birşey dedik.

Dergimiz her daim yeni çizerler açık. Facebook Sayfamızdan yada TRART sayfasından özel mesajla bizlere ulaşablirsiniz. Bu noktada kıstaslarımızı yukarıda zaten belirttik ama tekrar toparlayalım. En az 4 er sayfadan oluşan 3 sayılık (en az 12 sayfa yani) malzemeniz olmalı ayrıca önceden yaptığınız çizgi romanlarıda çizimlerinizi de bize gösterebilirsiniz. Hazırladığınız çizgiromanı herhangi biryerde paylaşmamış olmanız da önemli bir kıstas. Önce TÖZ de yayınlansın sonra istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Sayfa sayınızın fazla olması, Sayfalara özenilmiş olması (hızlıca karalanmış 30 sayfadan çok daha iyidir üzerine uğraşılmış emek harcanmış 4 sayfa) Daha önceden çigiromanınızın olmuş olması sizler için birer artıdır. Sayfalarınızı gönderirsiniz biz kendi aramızda konuşur anlaşırız ve aramıza alırız :)

Bu noktada bunu yazan ve editör olarak şöyle bir tavsye verebilirim. Hepimiz amatör çizerleriz ve çok bi profesyonel tecrübemiz yok. Bu mevzuda başlangıç olarak çok uzun soluklu serilere girişmeyip en fazla 8 10 sayfada bitecek kısa hikayelere girişmek daha mantıklı çunku hikaye tıkanabilir, sıkılabilirsiniz yazamazsınız vs birçok drumla karşılaşılabilir. Ama kısa başlangıcı ve sonu olan hikayelerle başlarsanız bittiğinizde elinizde hazır bitmiş bir eser olur ve heryere gönderebilirsiniz. Hocalarımın bi sözü vardı bitmemiş çalışma kazanılmamış tecrübedir derlerdi ben çok doğru buluyorum bu lafı :) Daha sonra yavaş yavaş hikayelerinizi uzatarak uzun soluklu bir hikayeye geçiş yapabilirsiniz :) Ayrıca farklı hikayeler denemek sizlerin ufkunu da açacaktır :) Çalışmalarınızı bekliyoruz :)

2. Ahmet Said Kayhan

Ahmet Said Kayhan casentr Çizer

Alınan Beğeniler:
    60
    Ödül Puanları:
    80
    Saat kaç gibi çikar

3. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    566
    Ödül Puanları:
    670
    saat 4-5 civarı Online Oku bölümünde bulabilirsiniz zaten tüm üyelere bildirim gönderilecek ve derginin facebook sayfasında da yayınlanır diye düşünüyorum

4. Ahmet Said Kayhan

Ahmet Said Kayhan casentr Çizer

Alınan Beğeniler:
    60
    Ödül Puanları:
    80
    Sabah 4-5 mi akşam 4-5 mi ona göre sabretcemde

5. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    566
    Ödül Puanları:
    670
    sabah yani öğleden sonra saat 4-5 gibi :)

Ahmet Said Kayhan bunu beğendi.
  6. msafakkoc

msafakkoc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    40
    İlk bölüm için biraz kısa olması normal,ama ben çok beğendim :)

7. hadozee

Alınan Beğeniler:
    180
    Ödül Puanları:
    150
    Arkadaşlar TÖZ çizgiroman yayında çok heyecanlıyız :) Önerileriniz görüşleriniz sorularınız eleştirileriniz :) Burada tartışabilirz :)

8. AzizCanBinen

AzizCanBinen acb Çizer

Alınan Beğeniler:
    1,520
    Ödül Puanları:
    1,075
    Elinize sağlık iyi iş! Ne sıklıkla yayınlamayı düşünüyorsunuz ?

9. HiromiSavior

HiromiSavior Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    15
    Kısa olmaları üzdü >-<
    Ama Harikalar!!!
    Umarım daha fazla çizer katılır ve belki bende bi denerim ama fazla ümidim yok alınacağıma dair... :D

10. Anjiaa

Anjiaa Üye

Alınan Beğeniler:
    756
    Ödül Puanları:
    460
    Kısacık kısacık . Marketlerdeki tadımlıklar misali. Kursağımızda kaldı yahu! Şimdi oturup bekleyeceğiz öyle mi :( :29:

11. DoRoMoN

DoRoMoN yabadabaduuu

Alınan Beğeniler:
    49
    Ödül Puanları:
    70
    Meslek:
    Öğrenci
    :eek::eek::eek: siteyi açar açmaz Töz yayınlandı diye bildirim geldi açtım okudum hemen :D çok güzel gerçekten ellerinize sağlık. Bencede kısa ama hikayeler ilgi çekici ve çizimler kaliteli :36: son sayfada yazdığı gibi bence yeni çizerler alın hatta 2-3 tane alın. Hikayeler az sayfa olsa bile çizerler çok olur daha güzel olur :11:

12. hadozee

Alınan Beğeniler:
    180
    Ödül Puanları:
    150
    Şuan aylık düşünüyoruz arkadaşlar :) Özellikle bu şekilde yaptık çünkü hem çizer hemde yazar hemde düzenleyen arkadaşlar için ekstra bi iş bu para getimiyor şuan için malesef:) aylık 20 şer sayfada para getirmeyen bir iş için yüke dönüşecek. Yük olsun istemiyoruz keyif alıyoruz yaptığımız işten. Hayatımızın da aksamasını istemiyoruz. Kısa olduğunun bizde farkındayız keşke daha uzun işler katabilsek ama emin olun zamanla büyüyecektir. 3 sayı zaten elimizde hazır şuan 4. sayı için kolları sıvadık bile 3 sayı önden gidiyoruz ki aksamasın ve her ay monitörlerinizi süsleyebilelim :) Şuan için amacımız sürekliliği sağlamak. Sürekliliği sağladıktan sonra inşaAllah dahada büyürüz. :)

HiromiSavior ve Anjiaa bunu beğendi.
  13. JumperS

JumperS Mehmet

Alınan Beğeniler:
    43
    Ödül Puanları:
    60
    Meslek:
    Öğrenci
    kısaa :( ama güzel gerçekten yeni bölümünü bekliyoruz en kısa sürede :D

14. MukeKorusuke

MukeKorusuke Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ödül Puanları:
    40
    Meslek:
    Öğrenci
    Töz'ün çıkışını derginin sayfası açıldığından beri bekliyordum. Kabura'dan sonra böyle bir şey olması gerçekten beni mutlu etmişti. Değerlendirme yapmadan önce şunu belirtmek isterim belki Töz'ün içinde ki çizgi romanları sevmeyebilirsiniz. Ama Türkiye'de yapılan böyle bir işe saygı duymalısınız.
    Öncelikle ilk çizgi roman. Valendra Venus'tan Kar Beyaz Sendromu. Hikayenin Türkiye'de geçmesi ve isimlerin Türkçe olması oldukça güzel. Bunun dışında çizimleri bir Shoujo manga tadında. Hatta Shoujo mangalara göre oldukça iyi. Hikaye kısmına yorum yapamayacapım çünkü bir kaç sayfa yayınlandı. Bence gayet güzel gidiyor şimdilik. Umarım hikayeside çizimleri gibi iyi olur.
    İkinci olarak Ozan'dan Terrible Fate
    Hikaye güzele benziyor. Bayağı ilgimi çekti açıkcası. Yani aslında böyle söylenmesi garip çünkü kısacık çizgi romanlar. Ama oldukça ilginç bir yerde bitirilmiş. İster istemez merak ediyor insan. Çizim konusunda biraz sıkıntı var gibi. Umarum gün geçtikçe çizimlerde gelişir.
    Üçüncü seri uzun zamandır takip ettiğim Yusuf Turğut'un yazıp çizdiği bir seri. Bard's Song. Favori serim. Özellikle fantastik edebiyat okuru olarak seriyi ilgi çekici buldum. Çizimler Genre'den beri oldukça gelişmiş. Ve konuyada uygun gibi. Hikaye hakkında tereddütüm yok çünkü Yusuf Abi aşırı uğraştı hikaye için. Buda heyecanlı bir yerde bitti. Ona üzülüyorum.
    Ve son olarak Mehmet Emre Altun'un Bıyığı. Çizim tarzı gerçekten hoş. Güzel bir Shounen olacak gibi. Hikayenin açıklama kısmında kapalı sembolizm kullanmayı sever yazıyordu. Bu yüzden daha bir dikkatli inceledim çizgi romanı.
    Umarım tüm eserler böyle devam ederler. Bir yandan yazarların hayatlarını etkilediği için kısa kısa çizmelerini istesemde nefsimden dolayı uzun çizmelerinide isteyebiliyorum.
    Valendra Venus'a, Ozan'a, Yusuf Turğut'a, Mehmet Emre Altun'a ve dergi editörü İbrahim Hakkı Uslu'ya böyle güzel işler yaptıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Ve başarılarının devamını diliyorum.

SongTahea, Yusufİsik ve hadozee bunu beğendi.
  15. Schiffer

Schiffer The God

Alınan Beğeniler:
    418
    Ödül Puanları:
    75
    Meslek:
    MÜGSF - Grafik Tasarım
    Abicim ben de çizmek istiyorum sizinle, naapmalı? Neetmeli?

16. hadozee

Alınan Beğeniler:
    180
    Ödül Puanları:
    150
    ne yapmalı ne etmeli bir oyunbazlık bir şeytanlık kıza dalaveremi çevirmeli Ali Desidero :D Hem TÖZ çizgiromanın işleyişi hemde yeni çizer alımıyla alakalı bi döküman hazırlıyoruz önümüzdeki günlerde hem burda hemde fasbük sayfamızda paylaşırız ona göre konuşuruz :)

Schiffer bunu beğendi.
  17. Schiffer

Schiffer The God

Alınan Beğeniler:
    418
    Ödül Puanları:
    75
    Meslek:
    MÜGSF - Grafik Tasarım
    aliii ali desidero
    :48:
    Tamamdı, çok iyiydi, çok güzeldi, teşekkürlerdi.
    :76:

18. Evallark

Evallark save the bees~

Alınan Beğeniler:
    181
    Ödül Puanları:
    225
    Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Okuyana kısa gelse de uzun emekler sonucu ortaya çıkmış bir şey tabii. Çok teşekkürler böyle bir emek için.

19. Cenan

Cenan Ne kadar mangaka bir erkek...

Alınan Beğeniler:
    12
    Ödül Puanları:
    20
    Biraz kısa olmuş; ama kısa olması hem çizerler için zaman açısından hem merak ettirme açısından iyi olmuş. Diğer sayıları merakla bekliyorum, alımları da tabi :rolleyes:

20. hadozee

Alınan Beğeniler:
    180
    Ödül Puanları:
    150
    İlginiz için çok teşekkürler :9 Sayılarımız biraz biriksin :) TRART ın mağaza kısmından bizlere ulaşabileceksiniz ve basılmasını emin olun bizde sizler kadar istiyoruz :)

Bu Sayfayı Paylaş