www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

[YENİLİK] : Sosyla ağ profilleri yenilendi! "İnstagram" ve "Deviantart" seçenekleri eklendi. Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Aziz Can Binen'in kaleminden "re:Nemesis mangası TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    670
    TRART MASKOT ÇİZİMİ YARIŞMASI

1. MASKOT ÇALIŞMASI
    Arkadaşlar Maskot Çizimi Yarışmamızın kazananı
    @crocodile isimli üyemizin çalışması oldu. Bu çalışmayı seçmemizdeki amaç iyi düşünülüp tasarlanmış olmasıdır. Biz şirinlikten havalılıktan öte TRART'ı temsil edecek onun amaçlarına uygun, sitemizde rahatça kullanabileceğimiz bir maskot arıyorduk. Bu maskotun hem ifade yapma için uygun bir yüzü var hem de tasarlayan arkadaşımız sitenin renklerinide kullanarak kolayca siteye uyum sağlayacak bir maskot haline getirmiş. Ellerinde tuttuğu kağıt ve kalemle hem yazarları hemde çizerleri simgeliyor. Ne çok sade ne de çok karmaşık bir yapısı var. Seçimimizi bu maskottan yana kullandık.

2. MASKOT ÇALIŞMASI
    @Merve Öz adlı kullanıcımızın bu etkileyici maskotu için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu maskot kesinlikle birinci olacak kalitededir ama yukarıda belirttiğimiz gibi kullanışlılık, uygunluk ve fikir açısından
    birinciliği az bir fakla kaçırmıştır.
    3. MASKOT ÇALIŞMASI
    @nes adlı üyemizin bu çalışması tam bir sanat eseri. Gerçekten şahsen çok beğendiğim bir çalışma oldu. Hele ki detayları gerçekten iyi düşünülmüştü. TRART'ı ve amaçlarını simgeleyen bir çalışmaydı ancak ifade yapımına uygun olmaması, detaylar ne kadar iyi düşünülürse düşünülsün bir maskot için biraz karmaşık bir yapıda olması ve siteye pek uyum sağlayamayacağını düşündüğümüzden tercihimizi ondan yana yapmadık ama kesinlikle dereceye girecek kadar kaliteli ve hoş bir çalışmaydı. Tasarlayan arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gerçekten harika bir yarışma oldu. Katılımdan çok memnunuz. Bu 3 çalışmanın dışında dereceye girmeyi hak eden çok çalışma var hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Elerken çok üzüldüğümüz çalışmalar oldu. Ellerinize sağlık. Katılım gösteren herkese çok teşekkürler. Sonraki yarışmalarda görüşmek üzere :)

NOT: Tüm katılımcılar TRART tarafından 15 Ödül Puanı kazanmışlardır. Puanlar hesaplarına yüklenmiştir.
    Dereceye giren arkadaşlarada Ödül puanları gönderilecektir ve Rozer Sistemi devreye girdiğinde rozetleri eklenecektir.

Bu Bölümde Katılımcıların Maskotlarının Pozları ve Ekstra Gönderdikleri Çizimler Var

No 01

No 02

No 03

No 04

No 05

No 06

No 07

No 08

No 09

No 10

No 11

No 12

No 13

No 14

No 15

No 16

No 17

No 18

No 19

No 20

No 21

No 22

No 23

No 24

No 25

No 26

No 27

No 28

No 29

No 30

No 31

No 32

No 33

No 34

2. shirodachi

shirodachi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    15
    Ben de çizimimi mail adresinize atmistim ama ne oylamada ne de spoiler kisminda gozukuyor, secilmedigi icin mi yoksa elinize mi ulasmadi? ^^

3. AzizCanBinen

AzizCanBinen acb Çizer

Alınan Beğeniler:
    1,520
    Ödül Puanları:
    1,075
    Elinize sağlık millet hepsi çok hoş duruyor. Özellikle @Merve Öz çok tatlı olmuş :)

4. H. Penekli

H. Penekli Müntekim Çizer

Alınan Beğeniler:
    909
    Ödül Puanları:
    355
    Meslek:
    Comic Book Artist, Character Design
    Beklendik bir şey de olsa , hayal kırıklığına uğramadım değil, hepsini anime hepsini chibi , yanlış anlaşılmasın ama çizim ve sanat üzerine kurulmuş bi site, ama bilmeyen biri girse anime platformu sancak, komik bi durum bence, neyse siz bana bakmayın..

PenguinOfMisery ve kagura bunu beğendi.
  5. animecimarslı

animecimarslı çikolata ^^

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    110
    Meslek:
    Öğrenci
    Çook güzel çalışmalar var:36: ellerinize sağlık

6. ibodi

ibodi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    592
    Ödül Puanları:
    445
    Çok iyi çalışmalar var :D

7. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Buraya konmadan önce eleme aşamasındanmı geçti acaba ?

8. Zatara

Zatara Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ödül Puanları:
    30
    Katılıyorum kardeşim ama maskot çizmekte zor iş.Sitenin ismi herhangi bir çağrışım yapsa ona göre bir şeyler çizersin ama o da bir ipucu vermediği için herkes sevimli bir şeyler yapmaya çalışmış. Bence maskottan ziyade bir amblem düşünülseydi daha iyi olurdu.

9. mortalpainter

mortalpainter Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    painter
    çok hoş maskotlar var ;);)

10. DarkHall

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    670
    Maskotlar genellikle sevimli karakterlerden oluşurlar, logo ile beraber yapılan simgeler(amblemler) maskot değildir. Maskot daha farklı bir şeydir. Bazen anime tarzı ile ilgili biraz iğneleyici yorumlarınıza denk geliyorum. Tabi kırıcı olmadan böyle yorumlar yapabilirsiniz, düşüncelerinizi rahatça söyleme hakkınız var. Söylediğiniz şeylerin bazılarınada katılıyorum evet. Biz sitemizde asla çizgi roman tarzını geri plana itmiyoruz ama hiçbir üyemizede bir şeyi dayatamayız. Tarzları hakkında bir yönlendirme yapamayız. Zaten yarışmada da katı kurallar koymadık. Farklı tarzlarda maskotlar gelse tabiki onlarda değerlendirilecekti. Son günlerde sitede, çizgi roman fanartları yapan çalışmalar yapan arkadaşlarda çoğaldı. Bu beni sevindiriyor ama gruplaşma olmasını asla istemem. Biz tüm çizer ve yazar arkadaşlarımıza karşı hoşgörülüyüz ve elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz yardımcı olmayada devam edeceğiz.

Hayır ön eleme yapılmadı, ama bazı sistemsel hatalar yaşadık ayrıca son gün çok fazla maskot geldi tek ben ilgilendiğimden hepsine yetişemedim, sizin maskotunuzuda şimdi hatırladım ve ekledim lütfen kusura bakmayın.

Sitenin ismi belli, amaçları belli, ülekenin amatör çizer, yazar ve dergileri için açılmış çizime meraklı, çizimle ve kurgusal sanatlarla ilgili herkesi bir araya toplama güzel çalışmalar çıkarma ve yayınlama amacı olan bir yer TRART. Sitenin ismi bir çağrışım yapmıyor sözünüzü pek anlayamadım malesef. Yani bunlar başlı başına birçok fikir verebilir çizmeyi düşünen kişiler için. Ondandır ki çoğu arkadaşımızda elinde kalem kağıt olan, fırça boya olan bir çok maskot yapmışlar. Amblem konusunda haklısınız belki düşünülebilirdi ama maskotu biz çok geniş bir alanda değerlendireceğiz, amblem yapmak istediklerimiz için yetersiz kalırdı.

Mavim ve Shizuka Ame bunu beğendi.
  11. Merve Öz

Merve Öz Yeni Üye Çizer

Alınan Beğeniler:
    412
    Ödül Puanları:
    175
    Azizcan Çok teşekkür ederim :oops: Pek uğraşamadım ama kazanırsa çok güzel ifadeler vs. çizebilirim :D

AzizCanBinen bunu beğendi.
  12. FeART

FeART Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ödül Puanları:
    25
    16 no ya oyumu verdim :)

13. H. Penekli

Alınan Beğeniler:
    909
    Ödül Puanları:
    355
    Meslek:
    İğneleyici yorular.. Tama biraz, ama kesinlikle sınırı aşmamaya özen gösterdiğimi söylemek isterim :) Sadece çizgi roman ya da özgün tarzlarında hakettiği ilgiyi görmesini çok istiyorum, sebebini anlayamadığım derecede çok bi anime düşkünlüğü var ve bu bende alerjiye sebep oldu sanırım, reaksiyon gösteriyorum :D :D Garip yorumlarım için kusuruma bakmayın, ama hiç kişiye yönelik olmadılar, ben sadece ortaya bişeyler söyleyim dedim, belki birileri nasiplenir, Sözlerinizde de size tamamen katılıyorum, ilgi ve anlayışınız için de ayrıca teşekkürler :)

DarkHall bunu beğendi.
  14. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Burda kimse bir başka türü dışlamıyor.Çoğunluk genelde -ağırlıklı olarak-manga tarzı çizimleri seviyor.veya şimdilik sadece bu tarz çizebildiği için bunu yayınlıyor olabilir. Bunun çokta bi önemi yok zaten. Burda bir başka çizim türünü sevmeyen sizi gördüm sadece.
    Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile anime&manga tarzında çizim yapılsın istemiyorsunuz. Sizin yazdığınızdan çıkan sonuç bu.
    Bu tartışma konusu bile olmamalıydı zaten.
    Lütfen yanlış anlamayın...

VanHohenheim bunu beğendi.
  15. H. Penekli

Alınan Beğeniler:
    909
    Ödül Puanları:
    355
    Meslek:
    Şimdi bu konu böyle çok uzayıp gitmesin, ama ben başka tarz çizim yapılsın istemiyorum diye bişey yok, ben farklı tarzlarda çalışan biri olarak, çizgi roman ve diğer özgün tarzların dışlanırmışçasına ilgi görmemesinden, hakettikleri yerlerde olmamalarından yakınıyorum o kadar, lütfen yanlış anlaşılmasın. Anime/Manga da kendine özgü bi tarz, benim başka bir tarzı dışladığım filan yok lütfen :) :D
    Ve yarıca... PewDiePie!:77: Brofist!

16. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Burda her tarz ilgi görüyor.Yanlış bi izlenim edinmişsiniz

17. drawing_girl

drawing_girl :)

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    80
    Bugün açıklanacakmış, saat kaçta açıklanacak acaba? Yanıtlarsanız sevinirim. :):D:confused:

Son düzenleme: 30 Eylül 2015
  18. DarkHall

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    670
    bir iki saate açıklanır. Açıklandığı zaman tüm katılımcılara ödül puanları verilecek.

19. Winifred

Winifred Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuçlar açıklansa ya artık...
    Sayfayı yenileyip duruyorum ben <':

Mavim ve shirodachi bunu beğendi.
  20. ibodi

ibodi Yeni Üye

Alınan Beğeniler: