TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Duyuruyu Kapat
GSF Online Kurs 23-30 Ekim Çalışma Programı için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Aziz Can Binen'in kaleminden "Mu" mangası TRART Online Oku'da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

İstek TRART'a Ne Eklensin İstersiniz?

'İstek, Şikayet ve Öneri' forumunda DarkHall tarafından 30 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 579
    506
    640
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    506
    Ödül Puanları:
    640
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız :) Bir süredir sessizliğe gömülmüş durumdayız sebebi ise daha önce gelmemiş büyüklükte bir sistem güncellemesi ve yeniliklerin gelecek olması. Site baştan sona yenilenecek ve yeni bölümler, özellikler eklenecek. Hazır böyle bir güncelleme yapacakken siz değerli üyelerimizin de fikirlerini almak istedik. Sizler TRART da nasıl yenilikler görmek istersiniz? Şu da olsa güzel olurdu dediğiniz neler var bizlerle paylaşın :)

Azibu bunu beğendi.
  2. 11
    20
    15
    Azibu

Azibu Snatcher

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    15
    Meslek:
    Öğrenci
    - ödül puanı sistemi için daha fazla alternatif eklenebilir.(rozetlerde aynı şekilde)
    -manga studio türevi diital çizim uygulamaları için anlatımlar olabilir.
    -Daha çok eğitim ve yönlendirme içeren forum konuları.

Ne kadar zorlamaya çalışsam da aklıma başka birşey gelmedi:Th 118:. Bu da sitenin zaten istenilen özelliklere sahip olduğunu gösterir :Th Aji:. İstiyeceğim bir şey varsa çalışmalarınızı her geçen gün daha ileriye taşımanız. Teşekkürler:Th 113:.

DarkHall bunu beğendi.
  3. 579
    506
    640
    DarkHall

Alınan Beğeniler:
    506
    Ödül Puanları:
    640

bahsettiğiniz şeyler üzerinde çalışıyoruz. rozet sistemi yenilenecek ve daha aktif hale gelecek. çizim için sitede bolca döküman var ama daha fazlası lazım tabiki onlarda zamanla eklenecekçalışmalarımız var. Önerileriniz için teşekkürler :D5f02ecd:

Azibu bunu beğendi.
  4. 27
    26
    50
    Denizfeneri

Denizfeneri Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    50
    Siteye bir karakalem bölümü açılmasını talep ediyorum.Önce temeli oluşturmadan binaya kat çıkmak pek sağlıklı değil.Ana akım sanatı iyice kavramadan özelleşmiş dallara yönelmek(illustrasyon,manga comics vb) doğru değil bence...

Azibu bunu beğendi.
  5. 579
    506
    640
    DarkHall

Alınan Beğeniler:
    506
    Ödül Puanları:
    640
    Karakalem içn bir bölüm var zaten galeri kategorisinde Ayrıca bir bölümde açılabilir ancak çizgi romanın karakalemin alt dalı olduğunu düşünmüyorum. Objesel çizimler golgelendirme tarama gibi unsurlar var tabi , karakalemle başlamak kötü bir temel de olmaz ancak hiç karakalem çalışmadan çizgi roman cizilebilir sitede de temelden cizilebilecegini anlatan dokumanlar mevcut

Azibu bunu beğendi.
  6. 38
    94
    80
    Kebab

Kebab Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Ödül Puanları:
    80
    galeriye "featured" tarzı bir site yönetimi tarafından seçilmiş çalışmaların olduğu bir bölüm eklenebilir

DarkHall bunu beğendi.
  7. 579
    506
    640
    DarkHall

Alınan Beğeniler:
    506
    Ödül Puanları:
    640
    galerinin öyle bir özelliği var etkinleştirebilirz aslında :)
    çok büyük bir güncelleme olacak planlarımız o yönde. Baştan sona yenilenecek site. Aslında şimdiye kadar güncellemeyi yapmayı planlıyorduk ama yaptıkça yeni şeyler çıkıyor bunuda yapalım şunuda yapalım derken sürekli yeni şeyler ekliyoruz :)

Kebab ve Azibu bunu beğendi.
  8. 3
    154
    115
    T-ayaa

T-ayaa Üşengeç çizer

Alınan Beğeniler:
    154
    Ödül Puanları:
    115
    2015'de bayaa popüler bir sayfa idi ama şimdi insanlar teker teker bırakmaya başladı.Ben öncelikle mesaj kutusunun messenger tarzı olmasını isterdim.Pixiv ve ArtStation'daki gibi sayfanın girişinde popüler İmgesel çizimler yer almalı ve her hafta birkaç çizim ilk 10 sıralamada yer almalı.Konu başlıkları en üstte olmalı dahası Forum gibi site olmaktan çıkıp daha çabuk ulaşabilecek kolay arayüz olmalı.Arka temada siyah olmasını veya her hafta seçilen bir çizimi koymanızı isterdim.Popüler çizimler imegesel ve fanart başlıkları bulunmalı Ana sayfada bence bu tarz olursa dikkat çekici olur.Tabii benim fikirlerim sadece birkaç fikir vermek istedim:)

DarkHall bunu beğendi.
  9. 579
    506
    640
    DarkHall

Alınan Beğeniler:
    506
    Ödül Puanları:
    640
    Önerileriniz için teşekkürler forum sistemi doküman sunumu için daha uygun bir sistem çünkü herkesin faydalanabilecegi şeyler sunmak istiyoruz. artstation gibi siteler sadece çalışmaların ve cizerlerin porfoliolarinin olduğu daha sonuç odaklı platformlar. Daha güzel bir arayüz olacak herkesin aradıklarını daha rahat bulabilecekleri daha pratik yonlendiriciler olacak ve galeri çalışmaları popüler olanlar öne çıkarılacak

10. 27
    26
    50
    Denizfeneri

Denizfeneri Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    50
    Direkt alt dalı değil elbette,dediğim gibi klasik resim hepsinin temeli ama.Yayınladığınız manga öğreten pdf'lerdeki baş ölçüsüyle figürü inşa etme eski sanatçıların anatomi araştırmalarının sonucu mesela.Ben manga anime tü kaka demiyorum yanlış anlaşılmasın.Ama çizmeye direkt bu türlerden başlanması sıkıntı bence.Neyse zaten ilgi görecegini sanmıyordum,burada öneri olarak şöyle dursun bari :D

Ftsuu, Azibu ve DarkHall bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş