www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
TRART Yenilendi! Yeni TRART Evolution karşınızda... Detaylı bilgi ve yenilikleri incelemek için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Konuyu açmaktaki amacım sizin görüşlerinizi almak
    Bildiğiniz gibi grafik tablet çizim ile ilgilenenlerin gerekliliği haline geldi. Özellikle işi grafik tasarım&çizim ile ilgili olanların edinmesi gerek..

MediaMarkt'ın sitesinde Wacom intuos tablet buldum 300tl fiyatı

Tanıtım videosu
    medium olanı ile çizmiş birinin videosu bu. video koymaya gerek var mı bilmiyorum..

Ekran gözükmeyen tabletlerde çizim yapmak çok mu zor ? Alışamama durumu söz konusu mu ?kalem tabletle temas etmeden mouse görevi görebiliyor mu ? [​IMG]

DarkHall ve AzizCanBinen bunu beğendi.
  2. AzizCanBinen

AzizCanBinen acb Çizer

Alınan Beğeniler:
    1,512
    Ödül Puanları:
    1,075
    Ben 1 yıl kadar bi süredir Intuos S kullanıyordum. Galeriye koyduğum tüm dijitaller de onlarla yapıldı göz atabilirsin. 2 gün önce de Intuos Pro M'e geçtim. Alışamama söz konusu değil bana sorarsan, ilk eline aldığında mutlaka zorlanacaksın ama ısrar edersen eminim bikaç günde tamamen alışırsın. Mouse olarak kullanabiliyorsun bu aletleri evet ben oyun oynamak dışında mouse kullanmıyorum pek bununla da herşeyi rahatça yapabiliyorsun. Bir de sana tavsiyem Small boy alacaksan onların Touch özelliği olmayanlar var onlardan al, daha da ucuz onlar. Çok gereksiz bi özellik ben o özelliğini kapatıp kullanıyorum bu Pro M de. 250 lira civarı onlar da: Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.

m.a.h ve Shizuka Ame bunu beğendi.
  3. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.
    Bunu söylediğiniz iyi oldu , ne kadar uygun fiyatlı olursa iyi benim için

4. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    527
    Ödül Puanları:
    655
    Aziz sağolsun güzel cevap vermiş :) söylenecek herşeyi söylemiş. Bende 4-5 ay önce bir indirimde intous M aldım MediaMarkt tan başta el göz kordinasyonundan dolayı sıkıntı çekebilirsin ama zamanla üzerinde durup bol bol deneme yaparsan alışırsın. Ancak tablet olmazsa olmaz bir şey değil. Kesinlikle önce bulnu bilmelisin. Yani bir çizer tabletsizde kaliteli çalışmalar yapabilir. tablet bence biraz lükse kaçıyor. Ama tablete alışan, rahat eden çizerlerin sayısıda az değil tabi. Yinede iyi düşünmeni öneririm.

Shizuka Ame bunu beğendi.
  5. mihawara

mihawara Divane

Alınan Beğeniler:
    326
    Ödül Puanları:
    20
    Yakın zamana kadar Trust Slize Ultra Slim tablet kullanıyor idim. Bana kalırsa yeni başlayanlar için gayet uygun bir tablet, epey de geniş. Ben hem eskisini mahvettim hem de nasıl olsa öyle çok dijital çizim yapmıyorum diye bunu almıştım memnun da kalmıştım. Şimdi bir yerlerden elime Intuos Pro geçtiği için Trust'ı arkadaşıma verdim. Pro'yu da henüz denemedim, sınava kadar da denemeyeceğim çünkü tablete alışınca kağıtta çizim yapmak zorluyor insanı.

Ekransız tabletler demişsin. Ekranlı olanlar (Cintiq, bir de bir marka daha yeni çıkardı adını hatırlamıyorum, Cintiq'in yarı fiyatına aynı kalitede.) zaten yeni sayılan ürünler. Benim bildiğim grafik tabletler uzun yıllardan beri ekransız, yanlışsam düzeltin. Ha eğer Galaxy vs tarzı tabletlerden bahsediyorsan, onlar farklı ürünler, grafik tablet değil onlar. Çizmek için almanı tavsiye etmem ama onlarla da hayvani çizimler yapan var elbet.

Merak edersen Trust'ı inceleyebileceğin link:
    Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.
    stokta yok diyor fakat bulunur sanırım, ben MediaMarkt'tan almıştım.

yozora, m.a.h ve Shizuka Ame bunu beğendi.
  6. Shizuka Ame

Shizuka Ame Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    80
    Teşekkür ederim cevaplarınız için (gönderileri beğenemiyorum henüz kotayı doldurmuşum *^*)
    Grafik tablet, geleneksel çizime göre kolaylık sağladığından, ve iş içinde daha iyi bi seçenek olduğundan dolayı istiyorum.
    tabletde istediğin her renge ulaşıyorsun , hata yaptığında geri al butonuydu, katman gibi seçenekleri var
    kağıtta markerlarda renk biriktirmek gerekiyor topluca alınamayan birşey, fiyatları malum kaliteli olduğuda su götürmez gerçek zaten ama şuan direk grafik tablet almak daha iyi bi seçenek gibi.(markerlardan vazgeçmem tabi hedefimdeler [​IMG] tableti her yerde kullanamazsın çünkü. kağıt ayrı bi sevgi [​IMG] [​IMG]
    (Tabi tarayıcıda bi seçenek ), bigün grafik tablet alacağım kaçınılmaz diye düşünüyorum.[​IMG]
    Şimdi girip baktım bir videoya evet cintiq

Son düzenleme: 5 Ağustos 2015
    yozora ve DarkHall bunu beğendi.
  7. Naithon

Naithon Are you that great?

Alınan Beğeniler:
    82
    Ödül Puanları:
    80
    Uzun zamandır ortalıklarda yoktum, hazır bulmuşken cevap vereyim dedim. Hafiften konuyu hortlatmak gibi olacak, ama fazla eski bir konu da değil zaten. ^^

İlk grafik tabletim Wacom Bamboo (CTH470 olması lazım) idi. Aslında gayet de hoşuma gidiyor ekrana bakarak çizmek. Alışmak ise çok uzun bir süre değil, gayet kısa sürede alışabilirsin. Her gün istediğin süre alıştırma yap, bir kaç güne gayet güzel işler ortaya çıkarabilirsin.

Fiyatı da ucuz, başlangıç için de gayet uygun. Öneririm.

Şuan ise Wacom Intuos Pro (M) kullanıyorum, hiç bir şey söylememe gerek yok muhteşem bir alet. Ama fiyatı biraz pahalı. c:

Staj yaptığım yerde Cintiq'lerimiz de var. (Cintiq 27QHD bile var : p) Ama bunlar profesyonel işleri, yani çizim için pek gerek duymam açıkçası. Ha eğer Intuos'dan sıkıldıysan veya işini görmüyorsa Cintiq 22HD gibi sürümleri işini görecektir. Fiyatları da tabi ki uçuk.

Heh tl;dr diyorsan; para dert değilse Wacom Intuos Pro (Medium işini görür.), fazla para vermek istemiyorsan da Wacom Bamboo CTH470 diyorum. (Wacom'dan şaşma sakın.) Benden bu kadar.

Sormak istediğin şeyler varsa sorabilirsin, iyi günler. ^^

yozora ve Shizuka Ame bunu beğendi.
  8. gungor7

gungor7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bunu önerebilirim, arkadaşım bu grafik tableti almıştı
    çok pahalıda değil bayağı kaliteli çıktı,
    siz detaylı bilgilerine bakmak isterseniz link atıyorum

yozora bunu beğendi.
  9. huchi

huchi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    grafik tableti XP-Pen DECO 01 alabilirsin ucuza ben aldım,

Teknik Özellikler:
    Ürün Tipi: Grafik Tablet
    Modeli: DECO 01
    Aktif Alan: 10" x 6.25"
    Tablet Boyutu: 13.8 x 8.5 x 0.3 inç
    Ağırlık: 1.3 lbs
    Renk: Siyah
    ExpressKey: Ayarlanabilir 8 tuş + 2 tane kalem üstü tuş
    Kalem: Pasif Kalem
    Değiştirilebilir Uç 8 adet yedek
    Kalem Basınç Hassasiyeti: 8192 Levels
    Çözünürlük: 5080lpi

Çizim için kullanacağım. bunu kullanıyorum ve gayet güzel .

yozora ve DarkHall bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş