www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
"Sakura Görev Rozeti" Aktif! Katılım için son 1 hafta! Meydan okuyup rozeti kazanmak için TIKLAYIN

• karaktertasarimrozeti.png
  • Karakter Tasarım
    Rozeti
  • Rozet Sınıfı
    Yetenek Sınıfı
  • Ödül
    25 Ödül Puanı
  • Kazanan
    Üye
  • ayinyildizirozeti.png
  • Ayın Yıldızı
    Rozeti
  • Rozet Sınıfı
    Başlangıç Sınıfı
  • Ödül
    20 Ödül Puanı
  • Kazanan
    Üye
  • osmityrtkczmrozeti.png
  • Mitolojik Yaratık
    Görev Rozeti
  • Rozet Sınıfı
    Görev Sınıfı
  • Ödül
    45 Ödül Puanı
  • Kazanan
    Üye

Haftanın Çizeri @A. Gece Sayalı
Resimleri üstlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Çizerin albümüne göz atmak için kullanıcı adına tıklayabilirsiniz.

Eklenecek...

Bu Sayfayı Paylaş

1. TarikAyaz

TarikAyaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çizer
    Arkadaşlar , webtoon için 800x1200 pixel ebat kullanıyorum ( küçük olması çok rahatsız edici olsada )
    bir sayfada kare sınırlaması yada Megabyte gibi sınırlamalar varmı acaba ? Renkli webtoon çiziyorum
    40 sayfa bitti , sayı arttıkça geride kalan varsa .. hatalar dağ gibi büyüyecek , her türlü teknik bilgiye açığım , çizim teknikleri değilde , gösterim yayın hazırlığı vesaire gibi ... Herşeyi tek başıma bitirip yayımcılara öyle açılacağım .....

Son düzenleme: 17 Mayıs 2019
  2. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    552
    Ödül Puanları:
    670
    Merhaba, hocam şimdi webtoon türüne ilgiliyim ama teknik anlamda çok fazla bilgi sahibi olduğumu söyleyemem. Ancak 800x1200 küçük gerçekten yeni sayfalarınızda boyutu büyütmenizi öneririm. Yayıncıların kendi belirledikleri ölçüler vardır genellikle çizerlerden bu ölçüler içinde sayfalar teslim etmelerimi isterler. Bizim sitemizde de çizgi roman ve mangalar için bir sayfa ölçümüz var bu ölçülerde sayfalar teslim edilmesini rica ediyoruz. Orjinal sayfaları her zaman büyük olarak depolamak iyidir eğer küçük boyutta istenizse küçültebilirsiniz.

TarikAyaz bunu beğendi.
  3. TarikAyaz

TarikAyaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çizer
    Hocam cevabın için teşekkür ederim , her kareyi ayrı çizip büyük ebatta depoluyorum , bu da bana sayfa dizaynı , panel düzenlemede engel teşkil ediyor
    bir kore firmasından geçen yıl ölçü talep etmiştim , webtoonları basan firma , 72 pixel 800x1200 sayfa ebatı verdi , çoook küçük....... sanıyorum el kadar
    kitapçıklara basıyorlar , Hocam sence a4 ölçülerinde yapsam uygun olurmu , offf kafam karıştı yine ...... yapmak istediğim kore , japonya , amerika ve
    italya firmalarına başvurmak olacak , fakat hepsinin standartı farklı ...... Ne yapacağım bir akıl , bir sayfa numune atayım kore ölçülerinde yaptım

Ekli dosyalar:

4. DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi

Kütüphane:
    1
    Alınan Beğeniler:
    552
    Ödül Puanları:
    670
    Attığınız sayfa iyi duruyor çok sıkıntı olacağını sanmam ama dediğim gibi büyük bir ölçüde devam edip talebe göre boyutları ayarlayabilirsiniz.

TarikAyaz bunu beğendi.
  5. TarikAyaz

TarikAyaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çizer
    Teşekkür ederim yine , A4 boyutta karar kıldım , hem üniversal hem pdf düzenlemesi kolay ,

Bu Sayfayı Paylaş