www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 9. bölümü "Kandan Gelen Bağ" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. DarkHall

  DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi


  Katılım:
  13 Haziran 2015
  İleti:
  620
  Kütüphane:
  1
  Alınan Beğeniler:
  571
  Ödül Puanları:
  670
  Cinsiyet:
  Erkek
  TRART olarak kurgunun ne derece önemli olduğunu bildiğimizden yazarlarımıza bu bölümü açarak kaliteli hikayelerle karşılaşma fırsatını yakalamak istedik. Bu bölüm manga, çizgi roman ve webtoon kurgu yazarlığı, light novel ve fan fiction yazarlığı ile ilgili yazarların, çalışmalarını ekleyip tanıtabilecekleri bölümdür.

  Yazarlar ligth novel, fan fiction veya herhangi bir hikaye çalışmalarını direk bu bölümde konu açarak yazabilirler. Manga ve Çizgi Roman vb. kurgularınıda ortak çalışma alanında paylaşıp bir çizerle ortaklık kurmak isteyebilirler, bu hakka sahiptirler.

  Bir yazarsanız öncelikle bilmelisiniz ki bahsettiğimiz yazarlık "çizgiroman, manga ve webtoon" yazarlığıdır. Roman vb. gibi uzun hikaye yazarlığından bahsetmiyoruz.

  Light Novel ve Fan Fiction yazarlarının çalışmaları PDF dostası haline getirilerek eklenirler ve okuyucuların daha rahat okuyabilecekleri kaliteli bir şekilde düzenlenirler.

  Bir yazar kısa kısa bölümler halinde anlatacağı, konu olarak çizgiroman, manga ve webtoon sanatlarına uyarlamaya uygun çalışmalarını, yapabilirse bazı resimlerle süsleyerek, imla kurallarına dikkat ederek, düzgün ve akıcı bir dille eklemeye başlarsa ona her konuda yardımcı oluruz. Çalışmasınıda haber olarak yayınlar, duyururuz. Bu hikayeyi bir çizer mevzu bahis sanatlardan birine uyarlamak isterse eser sahibi ile irtibata geçer.

  Eğer TRART'ta "Yazar" ünvanı almak istiyorsanız, yazarlığını yaptığınız bir "çizgiroman, manga veya webtoon" çalışması mevcutsa, çalışmanın çizeri ile birlikte Galeri bölümündeki Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız. 'nde paylaşmalı(en az 1 bölümünü) ve bu bölümde talimatlara uygun şekilde konu açmalısınız. Aksi takdirde sisteme kayıtlı yazar olarak sayılmazsınız.

  Eğer bir yazar olarak çalışmanızı yayınlamakda tereddüt içindeyseniz, bir güvencem yok diye düşünüyorsanız, önce Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız. 'nde bir çizer arayıp ortak olabilirsiniz. Ortak olduktan sonra Storyboard'ları (ana çizimden önce diyalogların yazıldığı, sayfa düzeninin ve panellerin belirlediği ön taslak) sayfa sayfa (örneğin bir sefer 3-4 sayfa) kabaca çizer, ortağınıza atarsınız. Çizer arkadaşınızda bu storyboard'ları çizdikten temize geçirdikten sonra sizinle paylaşır. Bu şekilde iki taraf içinde güvenli ve faydalı bir sistem kurabilirsiniz. Tabi bu sadece öneri.

  NOT:
  Yukarıda belirtildiği gibi Çizgi Roman, Manga, Webtoon ve Light Novel çalışmalarını ekleyenler "Yazar" ünvanı alırlar. Onların dışında Fan Fiction yazan arkadaşları destekliyoruz, çalışmalarını yayınlayabilirler ama tıpkı Fan Art'ın "Çizer" ünvanı almaya yetmediği gibi Fan Fiction yazmak da "Yazar" ünvanı almaya yetmez. Çünkü biz yeni ve özgün eserlerin çıkması için uğraşan çalışmalarımızı bu yönde yapan bir topluluğuz.

  Bir yazar bu bölüme konu açmadan önce aşağıda yazan başlıklar halinde çalışmasını tanıtmalıdır.

  • Çalışmanın yazarı:
  • Çalışmanın türü: (Manga, Çizgi Roman, Webtoon, Ligth Novel, Fan Fiction hikayeleri)
  • Çalışmanın adı:
  • Çalışmanın konusu:
  • Çalışmanın tahmini tamamlanma süresi: (Buraya uzunluğu yani kaç bölüm/kısımdan oluşacağı yazılabilir)
  • Varsa bağlı olduğu dergi veya yayınlandığı yer:


  UYARI: Bu bölüme konu açabilmek için belli gereklilikler vardır. Öncelikle hikayeniz özgün ve tutarlı olmalı. Anlaşılabilir olmalı. Tamamen imla kurallarına uygun olmalı ve titizce hazırlanmalı. Bu gerekliliklere sahip olmayan çalışmalar yetkililer tarafından kaldırılır.
   
  OfelyaForfeit ve animecimarslı bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş

Top