www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[YENİ ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: By Naka'nın yeni anketi sizleri bekliyor! Çizim etkinliğine göz atmak için ve detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ] : #BİRFİLMSAHNESİ Çizim Etkinliğimiz Başladı! Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 19. Bölüm "Şeytan Gremlin" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

 1. ahmetbroge

  ahmetbroge Yeni Üye


  Katılım:
  29 Haziran 2018
  İleti:
  51
  Alınan Beğeniler:
  32
  Ödül Puanları:
  60
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yerli otomobil 27 Aralık'ta ilk kez görücüye çıkmış ve büyük ses getirmişti.bende sizlere yerli ve milli olan bu aracın Togg Suv 2020 nin kuru boya resmini çizeceğim.umarım beğenirsiniz.

  [​IMG]  YERLİ OTOMOBİL HAKKINDA:
  Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, geçtiğimiz hafta Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Gebze'de törenle tanıtıldı. Yerli otomobil elektrikli motorla çalışacak.
  Akıllı otomobil özelliği olacağı için sürekli olarak internete bağlı olacak. Kokpitte iki ucun arasında boydan boya LED ekran olacak.
  Yol durumu da hedef noktaya ulaşma seçenekleri de bu ekranda yer alacak. Kapı içlerindeki hoparlörler sayesinde müzik sisteminin de geliştirildiği belirtiliyor.
  Akıllı evi olan yerli otomobil sahipleri, akıllı evle akıllı otomobil arasında bağlantı kurabilecek.
  Merkeze sürekli bağlı olacak olan otomobil, güncellemeleri de uzaktan 4G ya da 5 G bağlantısıyla alabilecek.
  Yine bu bağlantı sayesinde arıza durumunda servis ekibi uzaktan müdahale edebilecek.
  Yerli otomobilin tanıtımında teknik özelliklere değinilmedi. Resmi internet sayfasında da, bunların dışında herhangi bir detay verilmiyor. Ancak Türk basınına yerli otomobille ilgili bazı bilgiler sızdırıldı.
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Teknik özelliklerini biz belirliyoruz" dediği ve Türk medyasında aktarılan bazı bilgiler şöyle:
  -Çift motorlu aracın motor gücü 150kW.
  -İki çeker araç 200 beygir, 4 çeker ise 400 beygir gücünde. 200 beygir güçle 7,6 saniyede, 400 beygir güçle de 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hızlanabilecek.
  -Şarjla çalışacak ve akıllı otomobil özelliğiyle şarj bitmeye yakın uyarı verecek olan motor, hızlı şarj ile yarım saatten kısa sürede yüzde 80'e kadar şarj olabilecek. Evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj olabilecek. Tanıtımda, "Türkiye'nin şarj altyapısının da 2022'de hazır olacağı" ifade edildi.
  -Menzili de dolu bataryayla 300+ ve 500+ kilometre olacak
  -Otomatik sürüş teknolojisiyle çalışacak olan otomobil, kendi kendine dur-kalk yapabilecek. Böylece trafik sıkıştığında sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.
  -Geri kazanımlı frenleme sistemi olacak.
  -Araç içinde 7 adet standart, 2 de opsiyonlu hava yastığı bulunacak.
  -Aracın tamamen yerli olarak üretileceği belirtilen bataryası tabana yerleştirilecek.
  -Hızının da saatte 180 kilometreyi geçmemek üzere ayarlandığı belirtiliyor.
  -Yerden yüksek aracın yol tutuş özelliği de iyileştirilecek ve inişli-çıkışlı yollarda zorlanmadan ilerlemesi sağlanacak.
  -Otomobilin bagaj hacminin 500 litreyi geçmesi hedefleniyor.
  sosyal hesaplarım:
  FACEBOOK https://www.facebook.com/ucu.ucuna.37
  TWITTER https://twitter.com/ahmetbroge
  INSTAGRAM https://www.instagram.com/ucuucuna_
  https://www.instagram.com/artbroge
  ÇALIŞMALARIM
  #milliaraba
  #yerliaraba
  #yerliotomobil
  #togg
  selam herkese. bu kanalda çizime dair her şey olacak. tüm boya çeşitleri kuru boya, pastel boya, keçeli kalem sulu boya ,guaj boya, vb. bir çok boya ve tekniği sizler için deneyeceğim. eğlenceli eğitici ve güzel videolar yapmaya çalışacağım .
   
  JumperS, DarkHall ve JaGGo bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Top