www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasının 3. bölümü "Gerçekler" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
"MCW"(Manga-Comics-Webtoon) Çizim ekipleri neredeyse tamam! Başvuru için son hafta! Projeye göz atmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

1. Anjiaa

Anjiaa Üye

Alınan Beğeniler:
    756
    Ödül Puanları:
    460
    Adı: Yume Miru Taiyou / Dreaming Sun
    Yazar / Çizer: Takano Ichigo
    Tür: Komedi, Drama, Harem, Romantik, Shoujo, Slice of life
    Durum: Tamamlandı

Konusu: Shimana Kameko, evden kaçmış ve okulu ekmiş bir şekilde parkta dolanırken kimono giyen garip bir adamla tanışır. Kendi evine girmesi engellenen bu adam Shimana'ya kalacak bir yer teklif eder. Ancak bunun karşılığından ona yerine getirmesi gereken üç şart öne sürer. Biraz garip bulacağınız bu şartları kabul eden Shimana bunları yerine getirirken de evde yaşayan okulundaki çocuklardan birine gönlünü kaptırır ve bununla birlikte hikaye ilerlemeye başlar. (Aslında en başta tahmin edemeyeceğiniz bir gidişat olabilir bu)

Karakterler:

Shimana Kameko:
    Doğum günü: Mayıs 18

Shimana Kameko isminden utanan genç bir kız (Kaplumbağa kapı gibi bir şekilde okunuyormuş sanırım, seri içinde de "turtle girl" "kaplumbağa kız" şeklinde sesleniyor arkadaşları da). Aile problemlerinden ötürü evden kaçan kızımız, Taiga, Asahi ve Zen ile yaşamaya başlıyor. Aşık oluyor, ağlıyor gülüyor. Bu süreçte bayağı değişiyor. Duygularını açıkça söyleyebilen, biraz sarsak bir karakter. Bana göre biraz şıp sevdi ve bir yerde duyarsız (Okuduğunuz da anlıycaksınız eminim nihihi :innocent:)

Fujiwara Taiga (Taiyou, Old man, Tai)
    Doğum günü: Mart 22

Taiga bir ev sahibi. Normal kıyafetleri sevmiyor ve her zaman kimono giyiyor. Her zaman bir şekilde Asahi'yi, Zen'i ve Shimana'yı destekliyor. Ayrıca kadınları sevmiyor onları zayıf ve güvenilmek görüyor. Dokunmalarına bile dayanamıyor.

Nakajou Zen
    Doğum günü: Mayıs 20

Zen Shimana ile aynı apartmanda yaşayan çocuklardan biri. Aynı okulda aynı sınıftalar. Kung-fu yu seviyorlar ve pandalarla tam bir aşk içerisinde. Hayali ise bir mangaka olmak. Biraz çılgın hareketli, ne düşünüyorsa ve hissediyorsa doğrudan söyleyen birisi. Onu fazlasıyla seveceğinize eminim :)

Tatsugae Asahi
    Doğum günü: -

Okuldayken Asahi oldukça inek tipli birisi, gözlük giyip sürekli kitap okuyor. Hatta bu yüzden Shimana bile tanıyamıyor. Oldukça nazik ve sürekli diğerleri hakkında endişeleniyor. Evdekilere bir rol verecek olsanız ona Anne rolünü verebilirdiniz. Onun hayali ise bir gün avukat olabilmek.

Sadece ana karakterleri tanıttım çünkü diğerlerini kendiniz görüp bilmenizi istedim o kadar da heyecan kaçmasın. :) Takano-sensenin başka bir mangasını okuduysanız sadece kapak resminden bile ona ait olduğunu anlayabilirsiniz. Kendini belli eden bir tarza sahip. Benim okuduğum diğer serisi Orange a göre sanıyorum ki bu daha eski bir seri. Gerek hikayelerden gerek de çizimlerden belli oluyor. Yine de elimdeki manga listesinden yıldız alıp kesinlikle öner diye işaretlediğim serilerden.

maihoshi_, DarkHall ve musahin bunu beğendi.
  2. Zeynep Saban

Zeynep Saban Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ödül Puanları:
    40
    Sevdiğim bir manga,güzel bir tanıtım olmuş:D5f02ecd:

Bu Sayfayı Paylaş