www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Bir psikolog olarak ölüm kavramı ve ölüm durumunu çok düşündüm. Çeşitli bakış açılarıyla, birden farklı noktaya bakmaya çalıştım. Bunun sonucunda da çok kısa da olsa bu konuda açıklayıcı denilebilecek bir kaç satır yazı yazabilme motivasyonunda bulundum. Yazımın başlığı "ölüm deneyimi". umarım bu yazıyı okurken "ölüm deneyimi" hakkında düşünme deneyimine nail olursunuz.

ÖLÜM DENEYİMİ
Ölüm, ölenin ardından kalan sağ insanların ne yaşadığı, ne düşündüğü ve ne hissettiğidir. Aslında ölüm bir ölünün yaşayana karşı yaşattığı tecrübedir. Ölümü düşünürüz ama ölümü birebir deneyimlesek bile bu dünyaya aktaramaz veya bu dünyaya ölüm deneyimi ile ilgili kesin yargı sunamayız. Bu yüzden ölümü ölenler değil sadece yaşayanlar bilir. ki onlar da ölünün kendisinin ne hissettiğini bilemezler, bu sebeple de ölüm konusu sadece bir ölünün ardında kalanları tarafından deneyimlenen bütünlüktür..
Psikolog B&B
Yorum yazmanız için giriş yapmanız gerekmektedir.
Top